Zprávy z tábora – 3. den

Pondělí 10.8.2015
Dnes byl orientální den. Po rozcvičce a snídani zahájil Pavel tento den orientačním rozehřátím v podobě hvězdicového nebo také kolíkového závodu, kdy na kontrolách v okolí tábora byly přicvaknuty čtyři kolíčky na prádlo čtyř různých barev. Závod byl jednoduchý: které družstvo přinese nejdříve všechny kolíčky své barvy. Byl hromadný start a všechny děti se rozprchly do okolních lesů a vypadalo to na chvilku klidu v táboře. Ale letos tu máme nějaké rychlé děti, takže během několika minut byly zpátky, házely kolíčky na stůl a odbíhaly pro další. Tento závod vyhrálo družstvo Kačky, čili Mimoňové, před Skřítky Marušky, Ďábly Sáry a Satanáši Terezy (co se asi honilo hlavou vedoucích, když vymýšleli názvy družstev?).
Další závod byl sprint těch nejmladších po čtyřech kontrolách, kdy Honzík Bouchal strhujícím závěrem po louce a lávce vyhrál nad Markem.
Následující závod už byl klasický po celém okruhu, přes všechny ty strže a rokle v okolí tábora. Výsledky jsme počítali jako průměr výkonů všech členů. Vyhráli Ďáblové před Satanáši (to zní fakt zajímavě, že?).
Během závodů přijeli Brckovi Teo a Bára, kteří se hned zapojili do orienťáku, a pak ještě Nikola Žáková. Tu přivezl Vašek Petřík, který vzbudil pozornost svým zimním kolem, které mělo ohromné pneumatiky připomínající záchranné kruhy.
Po obědě pokračoval Pavel dalšími orienťáky po úplně jiné trase, pak začal také turnaj v ringu.
Po vykoupání zpocených a uválených dětí Pavel uspořádal velice netradiční orienťák, takzvaný papírový. Soutěžící měli kartičky s mřížkou 10×10 a Pavel rychle diktoval něco jako: „dva na sever, tři na západ, osm na východ, pět na západ. Kam jste se dostali?“ a kdo to nespletl, dostal bod.
Po večeři už byly výplaty plichtíků, kde si hlavně ti nejmladší (hlavně Nela, Tína, Marek a Žolík) nahrabali na odměnách za intelektuální rozcvičky. Ale nejvíce zbohatl Honza Stejskal, který měl tři dvouplichtíkovky s chybou, takže dostal od sličné bankéřky Elišky třicet plichtíků.
Večer jsme rozpálili svíčkoviště asi deseti svíčkami a Sára nám k tomu hrála a zpívala až do večerky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *