Zprávy z tábora – 15. den

Sobota 27.8.2016
Konec. Šlus. Hotovo. Doraz. End of game. Poslední den.
Naposledy jde člověk chladným ránem k záchodům, naposledy si čistí zuby v umývárně nad plastovým lavórem.
Budíček dnes zorganizovala Lea a chronické nevstávače tahala ze stanů i se spacákem. A ještě dnes se odhrnovaly stanové celty, když jsem šel kolem, a zpoza nich se ozývaly dotazy: „Bude dnes rozcvička?“
Dnes už ne. milé děti. Dnes totiž končí tábor Bumbácovo údolí 2016. Ještě uslyšíme naposledy „Žrasóóó“ od kuchyně a dnešní snídaně bude poslední jídlo od zdejší vyhlášené kuchyně.
Po deváté hodině se začali sjíždět rodiče pro děti a jako výpomoc při bourání tábora. Přijelo jich opravdu hodně a nebudu je jmenovat, protože bych určitě na někoho zapomněl. Ve čtvrt na deset se již po tábořišti pohybovaly desítky lidí, velkých i malých, kteří rozebírali stany, nosili podlážky a podsady a celty a matrace a áčka a prkýnka, uklízeli kolem a pod stany a kolem celého tábora. Majitelé tábora (oddíl vodních skautů Fregata), kteří přijeli včera večer, to všechno řídili a všechno šlapalo jako na drátkách. Za hodinu již nebylo co rozebírat a odnášet.
Ještě jsme snesli výškovou kubíkovou zásobní nádrž na užitkovou vodu, posbírali zapomenuté ešusy a ponožky a pak už začali rodiče s dětmi odjíždět. Letos totiž nikdo nejede na kolech zpět do Budějovic. Jako jediný projevil přání šlapat na kole podél Vltavy Danny Gribbin, ale jeden člověk je příliš málo, tak ho odvezla Dáša.
Postupně se rozloučili Knápkovi, Psohlavcovi, Stejskalovi, Havelkovi, Kodlovi i Sladkých, Janišovi (Radkovi Janišovi děkujeme za půjčení centrály), Kunovi, sestry Votíkovy, Brckovi, Markétka, Edita i Lea s Lenkou, a jako poslední odjížděli Martin Panský s Radankou, Dáša a já se Žížalou.
Všem rodičům velice děkujeme za pomoc se vším tím rozebírání a úklidem a hlavně za půjčení dětí na čtrnáct dní tohoto úžasného tábora. Věřím, že většina vzpomínek na tento tábor bude příjemná (kromě vzpomínek na rozcvičky, samozřejmě).
Za sebe můžu všem táborníkům, vedoucím, pomocníkům a kuchyni říci, že mi bylo velikým potěšením strávit právě s vámi dva týdny v tomto krásném údolí.
A děkuji za vaši přízeň

Láďa

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *