Zprávy z tábora – 12. den

Středa 19.8.2015
Dnes ráno už sice nepršelo, ale stejně nebyla rozcvička a děti vstávaly pozdě. Asi aby zaspaly ty hrůzy včerejší noci.
Dnes byl v plánu další cyklovýlet, ale ještě před odjezdem se losovala témata na divadla. Letos jsme ve spolupráci s Eliškou vybrali obzvláště vypečená: parodie na nechutného politika, pohádkový horor, western a televizní vysílání včetně zpráv, počasí a teleshopingu. Mezi povinnými slovy jsou takové perly jako koncentrační tábor nebo opilá chátra. To jsme tedy zvědaví, co z toho zítra udělají.
Kolem desáté hodiny jsme vyrazili. Dnešním cílem bylo informační centrum JE Temelín. Cesta proběhla bez problémů, jen Kuba, jako obvykle, píchnul přední kolo a musel v Týně vyhledat opravnu a koupit novou duši.
V Temelíně nám promítli tři filmy a 3D animace, ukázali nám mlžnou komoru a prohlédli jsme si modely paliva, reaktoru a celé elektrárny.
Zpátky jsme jeli přes hráz Hněvkovic, stejně jako při příjezdu před dvanácti dny. Akorát to koupání jsme vypustili, ale zastávku v Týně jsme poctivě zopakovali.
V táboře byla večeře a pak volno na přípravu divadelních her. Sára také přečetla další pokračování příhod pana Petra z Kácova ve dvacátém století.
Zapálili jsme oheň a pak jedna skupina šla spát, další hrála městečko Palermo a třetí zpívala se Sárou. Ale do spacáků šli nakonec všichni.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *