Zprávy z tábora – 10. den

Pondělí 17.8.2015
Dnes to bude stručné: Asi v 6:50 mne probudilo štěbetání ve vedlejším stanu, kde spí Marek, Edita a Nikola. Ale kromě toho bylo slyšet lehké bubnování deště na stanové plátno. Lehké, ale vytrvalé, ale zase ne tak lehké, abych hnal děti na rozcvičku. Prostě ideální táborový déšť pro to, zakuklit se zase do spacáku a nechat se opět unášet na vlnách sladkého spánku … nebýt toho štěbetání vedle..
A tak jsme vstávali až v osm hodin, bez rozcvičky. Déšť střídavě slábl a houstl, ale předpověď nebyla ideální – má takto pršet celé pondělí a úterý a snad ve středu by to mohlo skončit.
Co teď? Měl být Maršál a špión, legendární táborová celodenní hra, která se hraje od táborového pravěku, speciálně na ni přijeli Jirka Květoň, bratři Kubelkové a včera také Eliška Průchová. Ale v takovém počasí to prostě nejde.
Bohužel jsem musel ještě dopoledně odjet domů, tak jsem starosti o zajištění náhradního táborového programu složil na bedra maršálošpiónských organizátorů. Prošli jsme historii táborů a vytipovali několik osvědčených Dešťových her. Pak jsem odjel, ale podle zpráv v táboře i přes vytrvalý déšť se hrají hry a panuje tam dobrá nálada.
Uvidíme, jak to bude zítra, snad se počasí umoudří. Ale aspoň tam už nejsou ty vosy.
Toť pro dnešek vše.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *