Závodníci SK Čtyři Dvory na olympiádě

V Olomouci se od 22. do 25. června konaly Hry V. letní olympiády dětí a mládeže České republiky. Barvy Jihočeského kraje hájili také tři naši závodníci, Martin Medek, Kuba Psohlavec a František Cais. Naši stálí dopisovatelé byli (téměř) při tom a interview s našim reprezentanty si můžete přečíst právě zde.
Otázka:
Poprvé ses zúčastnil celostátního utkání. Jak to na tebe působilo? Byla organizace závodů a servis závodníkům lepší než při krajských soutěžích?

Martin Medek:
Moje účast na LODM byla určitě dobrá zkušenost, protože mezi celostátní konkurencí se běhá určitě lépe, než mezi okresní nebo krajskou, jak bývá ve zvyku tady v Jižních Čechách. A hlavně závody krajské úrovně mají většinou zpoždění, ale na olympiádě jsem neviděl žádné zpoždění.

Kuba Psohlavec:
Jo, bylo to dobrý.

František Cais:
Mělo to na mě dobrý vliv a byl jsem velmi rád, že jsem se tam dostal. Organizační věci tam měli lépe zařízené, než na krajských závodech.

Otázka:
Na závodech ses utkal s českou špičkou ve své kategorii. Myslíš, že tě větší konkurence motivovala v lepším výkonům? Podařilo se ti na LODM překonat nějaký osobní rekord?

Martin Medek:
Ale hlavně větší konkurence znamená lepší výsledek a u mě to tak platilo. Sice ne tak, jak bych si představoval, ale nějaký ten ,,osobáček“ na 1500 m by se tam našel.

Kuba Psohlavec:
Tak určitě mne to motivovalo, díky tomu jsem si taky hodil osobák.

František Cais:
Určitě mě to motivovalo, ale stejně jsem nepodal nejlepší výkony.

Otázka:
Jak jsi se cítil jako reprezentant kraje? A jaké byly vztahy mezi členy družstva Jihočeského kraje? Přeci jen se setkáváte většinou jako soupeři a tady jste soutěžili za jeden tým.

Martin Medek:
Hlavně byl dobrý pocit běhat s dresem Jihočeský kraj. S ostatními závodníky, jak za Jihočeský kraj, tak i s ostatními se dala vést normální řeč, i když s závodníky z ostatních krajů jsme byli na závodišti rivalové.

Kuba Psohlavec:
Byl jsem pyšnej, že můžu reprezentovat Jihočeský kraj. Vztahy mezi členy byly úžasné, dokonce pořádáme srazy těch, co byli na LODM. To jestli soutěžíme proti sobě nebo spolu je docela jedno, hlavní je být přáteli.

František Cais:
Jako reprezentant kraje jsem se cítil velmi dobře. Vztahy mezi námi byly opravdu velmi dobré.

Otázka:
Jak se o vás starali jihočeští trenéři? Radili jen svým svěřencům nebo pomáhali všem Jihočechům?

Kuba Psohlavec:
Starali se dobře, radili všem.

František Cais:
Trenéři se o nás starali dobře a starali se o všechny jako celek.

Otázka:
Myslíš, že účast na LODM byla dobrá zkušenost? Využiješ to při dalších závodech na vyšší úrovni než krajské?

Martin Medek:
Ale určitě se zkušenosti z LODM dají využít, a to nejen na krajských soutěžích, ale i na republikové úrovni.

Kuba Psohlavec:
Byla to skvělá zkušenost. Jo.

František Cais:
Zkušenost to byla opravdu dobrá a na závodech se budu určitě snažit využít vědomosti, které jsem tam získal.

Děkujeme za rozhovor a přejeme vítězné využití nabraných zkušeností z LODM.

One comment

  1. Zajímavé názory kluků z 4DVCB,dále tam byl i Matěj Konečný,ale ten dal na poslední chvíli přednost OB,škoda jeho místo mohl doplnit třeba Tomáš Havel,který míčkem přehodí 50m,ale neprokázal to při atletických závodech.Na něm,ale i na Matějovi i Dominikovi se trochu podepsala prima na gymnásiu,snad od září se více vrátí k atletice.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *