Rožnovský Ăşprk 15. listopadu 2009

roznovky_uprk011Na první­ pohled vypadají­ výsledky 3. roční­ku tohoto přespolní­ho běhu pro náš oddí­l potÄ?šitelnÄ?: celé tři Ä?tvrtiny našich závodní­ků zí­skaly medaili, polovina dokonce zlatou.
Na druhý pohled to už taková sláva není­: za SK Čty&#345i Dvory závodili Čty&#345i závodní­ci, z nichž jeden naví­c (zatí­m) není­ Ä?lenem našeho oddí­lu. Při porovnání­ s tÄ?mi třiceti dÄ?tmi, které každé úterý a Ä?tvrtek zaplní­ tělocviÄ?nu, je to zoufale málo.
MarnÄ? přemýšlí­m, kde dÄ?láme chybu. Naše dÄ?ti chodí­ na tréninky, ale nechodí­ na závody. Umí­te si představit fotbalisty nebo hokejisty, kteří­ trénují­, až se z nich kouří­, ale na zápasy nechodí­? S takovými by se asi brzy rozlouÄ?ili.
Ale musí­me vzdát Ä?est tÄ?m Ä?tyřem stateÄ?ným, kteří­ to sluneÄ?né nedÄ?lní­ ráno přijeli do Rožnova na SK Meteor, bojovali na 550 metrech, a vÄ?tšinou zví­tÄ?zili.
roznovky_uprk004Zuzka Ä?utková byla naše horké želí­zko v ohni roční­ku 1999. Loni zde zí­skala v tvrdé konkurenci krásné druhé mí­sto, ale vÄ?era nÄ?jak podcenila zaÄ?átek a nechala si utéct Ä?elo závodu. Na zaÄ?átku rovinky na nábřeží­ byla třetí­ od konce a ani zrychlení­, kdy předbí­hala jednu závodnici po druhé, ji už nepřiblížilo k boji o medaili. Nakonec byla myslí­m pátá. Ĺ koda, urÄ?itÄ? mÄ?la výkonnost na medailové umí­stÄ?ní­.
roznovky_uprk008Za kluky roční­ku 1999 startoval MatÄ?j KoneÄ?ný, naše vycházejí­cí­ hvÄ?zda. A opravdu nedal soupeřům šanci. Po ostrém zaÄ?átku si vydobyl slušný náskok, a i když ho dotahoval jeden závodní­k, MatÄ?j situaci takticky zvládnul, na schody vběhnul jako první­ a v závÄ?reÄ?ném sprintu si doběhl pro zlato. A můžete si být jisti, že v této kategorii je opravdu ostrá konkurence.
Lucka Ä?utková, i když původní­m povolání­m sprintérka, vyhrála s rozdí­lem tří­dy běh kategorie dí­vek roční­ku 1996. Po vlažném zaÄ?átku mÄ?la na nábřeží­ náskok nejmí­ř 30 metrů a zaslouženÄ? vyhrála. Nic na tom neubí­rá ani fakt, že startovaly jen tři dí­vky.
roznovky_uprk013Za kluky roční­ku 1996 za nás startoval Ivan HoleÄ?ka, kamarád Zuzky a orientaÄ?ní­ bÄ?žec. A na svých první­ch závodech bÄ?žel opravdu pÄ?knČ. Byli také jen tři startují­cí­, ale rozhodnÄ? si nic nedarovali. Ivan po velice ostrém startu ještÄ? na konci rovinky na nábřeží­ vedl, ale zkušený chrt Mikeš ze Sokola ho dotáhl a pár metrů před cí­lem předběhl. Ale bylo jasnÄ? vidÄ?t, že Ivan šel ten závod na doraz, jak se ří­ká „až na krev“, to se dnes už málokdy vidí­. Nechceš, Ivane, chodit k nám do oddí­lu? Takové jako ty potřebujeme.
Tak to byl letošní­ roční­k Rožnovského úprku, pÄ?kného závodu, který bez vÄ?tší­ch problému uspořádaly oddí­ly SK Meťák a SK Čéčova.
(Výsledky sem umí­stí­me, hned jak je nÄ?kdo opublikuje.)

One comment

1. Ă?Ä?ast opravdu slabouÄ?kĂĄ ,je tĹ?eba oslovit rodiÄ?e,nadchnout je pro spoluprĂĄci.
    KdyĹž to porovnĂĄm se sobotnĂ­m OB v lese Bor,atleti prohrĂĄvajĂ­ na celĂŠ Ä?ĂĄĹ?e s oddĂ­le bojujĂ­cĂ­m o pĹ?Ă­zeĹ?.
    NaĹĄe ĂşÄ?ast 8 na dvokolovĂŠm 5 a 8km OB,navĂ­c pak v nĂĄboru i Lucka,EliĹĄka,Zuzka,Dominik s tĂĄtou a rodinka PsohlavcĹŻ.