První halové KPJ – 18.1.2020, žactva – přineslo medaile i osobní rekordy

V sobotu 18.1. hostila nafukovačka na pražském Strahově první letošní KP jednotlivců v kategoriích mladšího a staršího žactva. Z našeho oddílu startovala dvanáctka atletů. Pro řadu z nich to bylo poprvé po přestupu z mladšího žactva mezi starší kategorii. I tak si závodníci vytvořili řadu osobních rekordů nebo se jim přiblížili, vybojovali celkem 18 finálových umístění do 8.místa a v tom 3 medaile.

O všechny medaile (2 – 1 – 0) se postaral výbornými výkony mezi staršími žáky Lukáš Vacek. Zahájil suverénním postupem z rozběhu na 60 m, pak si skvělým prvním pokusem 593 cm doskočil pro vítězství v dálce, aby pokračoval na vítězné vlně a vyhrál i finále na 60 m časem 7,76 s. Poslední medaili, stříbro, přidal na 150 m, kde na dálku „prohrál“ vítězství jen o 0,06 s v čase nového osobního rekordu 18,57 s.

Dobře vstoupil mezi starší žáky Marek Kuna. Na vyšších překážkách si doběhl pro 4. místo časem 9,94 s, pokračoval 5. místem v dálce (491 cm) a osmý skončil ve výšce (151 cm).

Další finálová umístění mezi staršími žáky přidali i ostatní kluci. Jakub Pfeferle sedmý v kouli v osobním rekordu 9,07 m a dvakrát osmý, v dálce (462 cm) a výšce (151 cm). Matěj Kupčík časem postoupil do finále 60 m, kde obsadil konečné 6. místo (8,38 s) a přidal ještě 5. místo v dálce, která se tak stala naší nejúspěšnější disciplínou. Všichni čtyři žáci postoupili a skákali užší finále! Osobní rekordy si zaběhli na středních tratích Matěj Nejedlý pátý na 1500 m a Jirka Dohnal šestý na 800 m.

Mezi staršími žákyněmi si nejlépe vedla, hned ve svých prvních startech mezi staršími, Tína Stejskalová. Na 150 m (21,27 s) ji od bronzu na 4. místě dělilo 0,2 s. V dálce (429 cm) jí na 10. místě chybělo 10 cm na finále a na 60 m (8,83 s) sice vyhrála svůj rozběh, ale na postup do finále čas nestačil. Osobní rekord v kouli (9,09 m) znamenal 4. místo pro Editu Nagyovou, když o bronz přišla až v poslední sérii pokusů. Další osobní rekordy zapsala i Veronika Hejdová na 150 m (25,00 s) a 300 m (54,77 s).

V mladším žactvu padalo nejvíce osobních rekordů. Mezi žákyněmi zaběhla Silvie Fíziková 150 m za 23,59 s (OR, zlepšení o 1 s) a pátá byla v kouli 2kg (OR 7,32 m). Co start to osobní rekord předvedl i Karel Pinc, v rozběhu na 60 m i v kouli 3kg, kde 7,10 m bralo 5. místo a Karlovi chybělo 20 cm na bronz. První velké závody absolvoval a zkušenosti získával ještě Vojta Kaštovský, který v osobních rekordech absolvoval 60 m a vrh koulí 3kg, a bohužel si neporadil se základní výškou ve skoku vysokém, který byl však o 20 cm výš než Vojtův osobák.

Slušné časy na hranici oddílových rekordů zaběhla kvarteta kluků a holek ve štafetách 4×200 m. Kluci ve složení Pfeferle – Nejedlý – Dohnal – Kupčík zvítězili v rozběhu časem 2:05,01 min a obsadili celkové 4. místo. Holky v sestavě Nagyová – Hejdová – Fíziková – Stejskalová běžela čas 2:11,45 min, kterým byly druhé v rozběhu.