• zajímavé tváře – Zdeněk Tůma (českobudějovický rodák, ekonom), Vladimír Dlouhý (bývalý ministr průmyslu), Jan Pirk (kardiochirurg), Aleš Tvrdý (muž s transplantovaným srdcem),
  • budějovické hvězdy – Jan Kreisinger, Jan Bláha, Martin a Pavel Frelichové
  • Marathon Music Festival Óčko – 8 kapel a Music point Českého rozhlasu České Budějovice,
  • 3 moderátoři včetně českobudějovického rodáka Dana Stacha.
    Co by vás mohlo zajímat?

• Nejvíce zastoupenými zeměmi na startu (kromě ČR) bude Slovensko, Rakousko, Německo, USA a Velká Británie.
  • Mezi přihlášenými jsou běžci 19 národností, mezi nimi jsou např. Mexičané, Australané, Kanaďané, Japonci a jeden závodník přijede až z Nového Zélandu. Startovní kapacita byla vyčerpána 51 dní před závodem.
  • Z Jihočeského kraje pochází 37 % účastníků.
  • Nejstaršímu závodníkovi je 73 let.
  • Elitní atleti přijedou vlakem Českých drah, taženým lokomotivou v barvách závodu a zabydlí se v Clarion Congress Hotelu České Budějovice.
  • Stále je možné se přihlásit na Rodinný běh – ve stánku v Mercury centru.