Kam zmizela Barbora Havlíčková? Českobudějovický deník ví, co velký sportovní talent dělá

Vzpomínáte si na jméno Barbora Havlíčková? Šikovná a pohledná slečna, které odborníci předpovídali velikou sportovní budoucnost. Narodila se 12. května 2000 ve Vimperku. Na svém osobním kontě má starty v české reprezentaci v běhu na lyžích a v běhu do vrchu. A ne ledajaké!
Číst dále »

7 comments

1. Od pátku do neděle se na Horních Mísečkách konal Český pohár.
    Poslední den, tedy neděle, byl ve znamení štafet, které byly zároveň mistrovstvím republiky. Naprostou dominanci mezi ženami zaznamenaly Karolína Dvorská, Barbora Havlíčková a Eliška Šibravová, jejichž náskok postupně přesáhl hranici minuty a půl, soupeřky nezvládly akceptovat nasazené tempo hlavně na druhém a třetím úseku

2. Čtvrteční program na mistrovství světa v klasickém lyžování v Planici přinesl první ze dvou štafetových závodů v běžeckém lyžování. K závodu na 4×5 kilometrů se vydaly ženy. Český kvartet obsadil v cíli konečné deváté místo. Na poslední úsek předala dvaadvacetileté Barboře Havlíčkové, kterou ale čekal hodně těžký úkol. Uhájit osmé místo před Kanadou a Olivií Bouffard-Nesbittovou.
    Havlíčkové se nepovedlo ustát tempo kanadské soupeřky, která se jí vzdálila. Mladá česká závodnice tak nakonec doběhla na konečném devátém místě se ztrátou necelých čtyř minut na čelo závodu, když po drtivou většinu svého úseku běžela osamoceně.

1. České reprezentantky doběhly s odstupem 3:53 minuty a o jedno místo si pohoršily oproti minulému šampionátu v roce 2021, kde dosáhly nejlepšího výsledku po 14 letech. Loni v Pekingu byly bez těhotné Razýmové třinácté.
      Češky, které nastoupily ve složení Adéla Nováková, Kateřina Razýmová, Kateřina Janatová a Barbora Havlíčková, obhajovaly z Oberstdorfu 2021 osmou příčku. Jejich boj o obhajobu tohoto umístění však v Planici nakonec úspěšný nebyl. Výsledkem jejich úsilí bylo konečné deváté místo

1. Slovinsko / Kranjska Gora
        Nejznámější slovinské lyžařské středisko v Julských Alpách, které leží na hranici 3 států a to Itálie, Rakouska, Slovinska a na pomezí Triglavského národního parku
        Doporučená trasa z Prahy: cca 570 km
        Praha – České Budějovice – Dolní Dvořiště – Linz – Salzburg – Villach
        – a dále tunel Karawanken A/SLO, dálniční sjezd Jesenice, Gozd Martuljek, Kranjska Gora

• Nadmořská výška střediska: 810 – 1570 m n.m.

Návrat na velkou scenu….
          Pak kamera dloho snímá Báru opřenou do holí ,již bez komentáře ….

3. Skvělé výsledky Báry na FIS M-ČR dosp/dor. 84. ročník Zlaté lyže NMNM
    Včera třetí ve sprintu , dnes druhá v intervalovém závodě na 5 km. Těsně za Kateřinou Razýmovou.