Jedny narozeniny, dva osobní rekordy, jeden téměř vyrovnaný a dva „nezdary“ = 6. místo na Mistrovství ČR

Samotný nadpis kompletně vystihuje a dokumentuje výkon a den naší Kateřiny Žohové při startu na letošním juniorském Mistrovství ČR v halovém pětiboji (9.2., Praha, hala Ot. Jandery).
Celkové 6. místo v osobním rekordu 3.347 bodů je Katčiným nejlepším umístěním na Mistrovství ČR. Navíc mezi juniorkami startuje prvním rokem a tak na začátku dvouletého období teprve naznačuje svůj budoucí potenciál. Ale ani tento výkon se nerodil snadno… 

Start v úvodní disciplíně víceboje na 60 m překážek přinesl čas 9,77 s, pouze 3 setiny za osobním rekordem, ale přesto znamenal až průběžnou 16. pozici.

Druhá disciplína, výška, je a především měla být pro Katku stěžejní a měla přinést maximum bodů do celkového součtu. Byť poslední pokus na 168 cm byl nadějný a plánovali jsme minimálně atak osobního rekordu 171 cm, nakonec Katka zapsala „jen“ 165 cm. Tato výška znamenala sice třetí pozici v disciplíně a plus 795 bodů, byla i dílčím nejlepším bodovým ziskem, avšak samotný výkon znamenal první „ztrátu“ proti plánu.  Malou útěchou byl alespoň start ve skupině se ženami, vedle české rekordmanky a české vícebojařské mistryně Elišky Klučinové.

Třetí disciplínou byl vrh koulí (4 kg). Další ze silných disciplín však opět zklamala, naštěstí nešlo o tak zásadní bodovou ztrátu. Přesto výkon 9,80 m a uchvátané nervózní pokusy byly minimálně o půl metru až metr kratší než mohly být. I tak se Katka již prokousala na průběžné 8. místo v pořadí víceboje.

Mimořádně se pak vypořádala s dálkou, kde zaznamenala svůj první osobák dne, skočila 525 cm a brala dělenou 5. příčku v disciplíně. Celkově zaznamenala posun na průběžnou 6. příčku v rámci víceboje, před poslední disciplínou.

Závěr vícebojů patří tradičně dlouhým běhům, u juniorek jde o 800 m. V závěrečném běhu, kde běželo průběžně 8 nejlepších vícebojařek si vedla Katka opět skvěle. Po startu sbíhala na druhém místě, kde si výborně hlídala pozici až do náběhu do posledního kola, 200 m před cílem. V rychlém finiši se sice propadla na šestou pozici, ale druhý osobní rekord 2:31,06 min znamenal i potvrzený zisk celkové 6. příčky v kompletním mistrovském víceboji!

 

 

3 comments

  1. MČR, 23. – 24.února.
    Kateřina Žohová skočila v sobotu 163 do výšky v juniorkách, dobrý výkon, ale určitě i ony myslela na víc. V neděli se dostala do vrhu koulí jako náhradnice a vzala to jako výzvu a 10,47 je OR a od finále jí dělilo jen 5 cm.
    Já tam v neděli přivezl štafetu na 4x 200m. První úsek běžel Gribbin a předával čtvrtý, druhý Vacek, hlídal seběh raději o pár metrů déle a v zatáčce ho soupeř podběhl, Buchal na třetim udržel kontakt a i Czepiec dotahoval, ale před cílem vytuhl a dorostenci doběhli pátí v OK 1:40.21.
    Počítali jsme i s účasti štafet4x200m v juniorkách nebo dorostenkách, ale nakonec ráno dorazila jen Zuzka Němcová, škoda, že Brcková, jinak žákyně, onemocněla.

  2. Já se díky odkazu Petra Žohy dostal k přenosu ve chvíli,kdy hlásili „lékař do cílové rovinky“. A co nevidím za záběrem na Klučinovou, která se rozebíhá na dálku, sedí Kačka.
    Pak další záběr kryje baculatý doktůrek a poté střih na zasmušilého Vojtěcha. Nervy pracují, volám Michala, ten to nevidí jako já. A pak start 800 m,nekonečné vteřiny a kamera ukazuje i Žohová 4Dvory,“úleva“! Start Katka nasadila výborné tempo, vzorně sbíhá až za značkou a hned se zařazuje na druhé místo, kde se drží skoro dvě kola. I ve třetím je stále v kontaktu, čekání na čas a nakonec ohromná radost, skvělé šesté místo i celkem, pouhých 17 bodíků za pátou příčkou.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *