EKAG Brno a dvě medaile

V neděli 5.9. a pondělí 6.9. se v Brně konal 16. ročník vyhlášeného mezinárodního atletického meetingu EKAG, kterého se letos zúčastnilo více než 1 300 atletů ze 16 zemí Evropy z ročníků 2006-2010. Náš klub reprezentovalo 8 závodníků a nevedli si vůbec špatně.
Nejvíce zazářil Filip Toul, který ve strhujícím finiši za obrovského povzbuzování plných tribun vybojoval stříbrnou medaili, když protnul cílovou pásku v těsném finiši jen o 8 setin vteřiny za vítězným Polákem Olejnikem. Oba výkony v cíli pokořily dosavadní rekord meetingu této věkové kategorie za celou historii konání EKAG! Filipův čas 4:24,14 min. je navíc výrazným vylepšením rekordu oddílového, ale i letošní krajský nejlepší výkon.
Do medailové sbírky přispěl bronzovou medailí i Jan Kubák ve skoku vysokém, který si ve svém životním závodě zlepšil osobní rekord o 24 cm, když překonal laťku 139 cm.
I ostatní atleti předvedli mnoho kvalitních výkonů a od finálových účastí některé borce dělily jen centimetry a setiny vteřiny. Například Lucku Blažkovou v dálce po výkonu 4,22 m dělilo od finálové osmičky jen 8 cm a od finále B v běhu na 60 m jen 7 setin. Terezka Čečková výkonem 9,30 s v běhu na 60 m zaostala za hranicí finále B jen o 23 setin. Dramaticky vybojovaným vítězstvím ve svém rozběhu na 600 m se v osobním rekordu 1:57,65 min. vešel Tomáš Sedlák do celkové elitní top 8.
Každý z našich atletů si výkony na EGAGu přidal do své sbírky minimálně jeden, ale většinou více osobních rekordů, což si u všech zaslouží velkou pochvalu. Nejvýraznější zlepšení osobního rekordu zaznamenala Lucka Blažková, která se v běhu na 800 m vybičovala až k času 2:51,86 min., což představovalo zlepšení osobáku o téměř 25 s. K tomuto výkonu přidala osobák v kriketu a vyrovnání osobáku na výšce. Stejně tak osobáky v kriketu a ve výšce připisovala i Lucka Paťhová, která navíc přidala i osobák na 60 m. I přesto, že Sáru Kdýrovou trápilo zranění kotníku, kvůli kterému musela start v některých disciplínách zrušit, tak si v bězích na 60 m a 150 m zaběhla výborné časy a byla tak vidět na prvním a druhém místě ve svých rozbězích. Terka Čečková ke zmíněnému skvělému výkonu na 60 m přidala i osobní rekord 1:58,59 min. v běhu na 600 m a v kriketu 29,46 m. Verunka Nováková na svých prvních velkých mezinárodních závodech absolvovala všech 5 disciplín své věkové kategorie a ve 4 z nich si vytvořila osobní rekordy. Radost z bronzu si Honzík Kubák navýšil i osobákem 2:35,27 min. na 800 m. A Tom Sedlák ke skvělému výkonu na své parádní trati 600 m přidal i osobák v dálce a kriketu.

3 comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *