BRLICA NA ME V BĚHU DO VRCHU

Warning: Illegal string offset 'link' in /data/web/virtuals/22755/virtual/www/wp-content/plugins/gallery-lightbox-slider/inc/functions/glg-functions.php on line 49

Díky výbornému výkonu na MČR v běhu do vrchu se podařilo Pavlovi nominovat na Mistrovství Evropy v horských bězích, které proběhlo na magickém „zeleném“ ostrově La Palma, na Kanárských ostrovech od 1. do 3. července 2022.
Je to skoro rok poté, co lidé žijící pod vulkánem Cumbre Vieja zde museli utíkat před valící se lávou. Ted si zde mohli poměřit síly nejlepší běžci-vrchaři mezi kterými nechyběl čtyřdvorský běžec Pavel Brlica.
V pátečním závodě v běhu do vrchu obsadil 36. příčku. S umístěním nebyl moc spokojený, po nachlazení se mu moc dobře neběželo.
Trat byla velice náročná, 9km dlouhá, nepřetržitého stoupání. Startovalo se ve vesnici El Paso a běželo se po úbočí vrcholu Bejenao (1854m). Cíl se nacházel v sedle těsně pod vrcholem. Trasa vedla borovými lesy, po královských stezkách.
O dva dny později, v neděli 3.7., nastoupil Pavel do dalšího závodu na 18km nahoru a dolů. Zde si spravil chuť a zaznamenal vynikající 28.místo v čase 1:14:23 a s českým týmem v soutěži družstev skončil osmý. S nedělním výkonem byl spokojený, tentokrát se mu už běželo mnohem lépe.
V obou závodech doběhl jako druhý nejlepší Čech za Jáchymem Kovářem.