Barbora Havlíčková jede do Norska

Barbora Havlíčková si výbornými výkony v páteční a sobotní republikové nominaci ve Vrchlabí zajistila účast na světových zimních olympijských hrách mládeže YOG 2016, které se budou konat v polovině února v norském Lillehameru. Nominace byla přesunuta ze zrušeného I. Českého poháru v Jablonci na uměle zasněžované tratě do Vrchlabí. Tam se o jediné místo pro dorostenky a dorostence utkala sice zúžená, ale velice kvalitní mládežnická elita ČR v běhu na lyžích. Náš klub měl v těchto závodech nejhojnější obsazení. Do chlapecké i dívčí nominace vyslal shodně po třech závodnících. Barča suverénně vyhrála oba závody! Po vítězství v kvalifikaci sprintu si se soupeřkami poradila i ve všech rozjížďkách včetně finále. V sobotu pak na „své“ trati ( 5km volně ) ujela ostatním děvčatům o téměř čtyřicet vteřin a zcela po zásluze bude reprezentovat ČR na největší mládežnické sportovní akci, konané vždy jednou za 4 roky.

21 comments

1. Tak včera skončila pro Barču veleúspěšná sezóna závěrečnými závody na Mísečkách. Páteční sprint opět zlato i štafetu dotáhla z 8. na vítězství.
    Gratulujeme celému týmu a přejeme Barče podobné úspěchy i na dráze a v terénu.

2. Uplynulý víkend patřil předposlednímu dílu závodů Českého poháru dorostu. Po několika letech se závodilo na Pradědu. Celý víkend byl Praděd i závodní tratě zahaleny do husté mlhy. To ale nebránilo zisku dalších medailí a Barča Havlíčková ma dvě zlaté.

3. Nejlepší sportovci Prachaticka 2015, Barbora Havlíčková obsadila krásné druhé místo,cenu přebírala maminka Martina,Barča byla o víkendu na závodech.

1. Barbora Havlíčková druhá v anketě Nejlepší jihočeský sportovec do 15 let za rok 2015. Blahopřejeme.Fota z akce v galerii.

4. Dnes Barča bojovala na Olympiádě mládeže v Lillehammeru v závodě sprint klasicky. Po 17. místě z kvalifikace obsadila 4 místo ve čtvrtfinálové rozjížďce a to znamenalo i celkové velmi pěkné 17. místo. Opět šlapala na paty o rok až dva starším holkám. GRATULUJEME a těšíme se na volnou 5 km, která je na pořadu pozítří.

1. Barbora Havlíčková začala své účinkování na olympijských hrách mládeže velice dobře. V kvalifikaci dojela na osmém místě a s přehledem postoupila do dalších bojů.
      Ve finále pak Havlíčková vybojovala na úvod olympiády parádní osmé místo. Stupně vítězů ovládly švédské závodnice.
      „Strašně moc si toho cením. Je to určitě můj největší úspěch v dosavadní kariéře, vůbec jsem nečekala, že by se mi to takhle mohlo povést. Pořád tomu nemůžu uvěřit,“ řekla po závodě šťastná Havlíčková.

2. Úvodní běžeckou soutěží byl cross, který není široké veřenosti tolik známý a na Olympijských hrách mládeže se testuje. Divácky je velice atraktivní. Na trati 1,2 km jsou pro běžce přichystané různé technické výzvy. Na trať se jich vydává zpravidla 10 a postupuje se vyřazovacím způsobem. „Je to obohacení běžného sprintu. Je tam slalom do kopce, z kopce, skoky, boule, různé hrby a zajímavé zatáčky. Hodně mě to baví,“ usmála se Havlíčková.

5. Dnes 12. února začínají v norském Lillehammeru druhé zimní olympijské hry mládeže. Česká výprava vysílá do boje 43 sportovců ve věku patnáct až osmnáct let, soutěžit budou ve dvanácti disciplínách.
    Držíme palce naší Barče.

1. Zahájení krásné,dojemné a opravdu poučné.
        MJ řečeno ; Všechna zloba trenérů a fanoušků kazí náladu mladého sportovce,ten pak ztratí jiskru a bavit se sportem.Výsledky nejsou všechno!!!

6. Podle olympijské tradice byl olympijský oheň rozsvícen slunečními paprsky odrazem v parabolickém zrcadle kněžkou z chrámu Hera. Olympijský oheň byl transportován do Norska. Olympijský oheň dorazí do Lillehammeru, během zahajovacího ceremoniálu na 2. zimních olympijských hrách mládeže v noci z 12. února bude znamenat začátek her.

7. Mladšímu dorostu na MČR v běhu na lyžích opět vládla Barbora Havlíčková z Fischer Ski klubu Šumava Vimperk, která ve třech dnech dokázala zvítězit ve všech třech závodech.