SK Čtyři Dvory válí…4 družstva jedou na mistrovství Čech

09. 09. 2023 Mistrovství Čech družstev dorostenců a dorostenek, skupina A
Třebíč, TJ Spartak Třebíč, spolek
Doprava bus 30, odjezd z ul. Rošického MHD 6:30, vedoucí Michal Rybák

09. 09. 2023 Mistrovství Čech družstev juniorů a juniorek, skupina A
Praha – Eden , ASK Slavia Praha
Doprava zřejmě individuální

09. 09. 2023 Mistrovství Čech družstev starších žáků a starších žákyň, skupina A
Cheb, SKP Union Cheb z.s.
Doprava bus 17, odjezd z ul. Horákové MHD 5:40, vedoucí Pavel Novák

Naše atlety čeká v sobotu premiera všech tří kategorií mládeže.

4 comments

 1. Zhodnocení závodního víkendu na Mistrovství Čech družstev 9.9.2023 celkově – napříč kategoriemi
  JUNIOŘI bojovali ve složení „sedmi statečných“ Častoral, Nejedlý, Outlý, Pfeferle, Stejskal Honza, Prančl/Blatná, Tupý/Bechyně a v konkurenci 8 týmů obsadili velmi pěkné 6.místo se 48 body. Na Tábor, o příčku výš, klukům chybělo jen 9,5b. Na vedoucí kvartet pak neměl ze zbytku pole žádný tým, a atleti z Chebu, devátý tým do soutěže, nedorazili k závodům vůbec. Dlužno dodat, že naši hoši byli ponecháni totálně svému osudu, bez vedoucího družstva na místě soutěže, a navíc se na stadion v pražském Edenu dostávali cestou / necestou, veřejnou dopravou (vlaky, autobusy, MHD). Díky kluci za odolnost a za srdíčko, je vidět, že už jste dospělí a neztratíte se! V rámci závodů vám padali i osobáky, to může být náplast na takto zakončenou týmovou sezónu.
  DOROSTENKY nastoupily v relativně nejsilnější možné sestavě, posílené i o výborné starší žákyně, kterým postup z KPD unikl jen o kousek. Startovalo 12 děvčat, z toho 6 hostů, když bohužel sedmou hostující Dominiku Škrletovou jsem s těžkým srdcem musel na poradě Řídících pracovníků postavit mimo tým, protože byla nad limit dle Soutěžního řádu. A navíc v jejích disciplínách byl i převis závodnic z ostatních oddílů, takže až na oštěp nedostala ani příležitost házet mimo soutěž… tímto se jí ještě jednou moc omlouvám a zároveň chci vyslovit i poděkování za její přínos v KPD, protože ani bez její pomoci by se děvčata až na M Čech neprobojovala! Po sportovní i lidské stránce to bylo jedno z nejtěžších rozhodnutí na místě závodu, ale závodní regule nebylo jak obejít :-(( Sestava, která v M Čech startovala: Fíziková, Divišová/Blatná, z Písku hostující Chválová, Konfrštová, Nosková a Pavlátová, Slaninová/N. Včelnice a žákyně Blažková Lucka, Fišerová, Kotašková, Paťhová, Vacková. Holky společně vybojovaly 6.místo z devíti startujících týmů. Povedlo se nám porazit krajské konkurentky ze Sokola ČB, celkem holky získaly 86 bodů a nejdramatičtější podívanou přinesla štafeta 4x100m, která v cíli za 50,96 s nestačila pouze na akademičky z Plzně!
  DOROSTENCI sváděli se svými krajskými konkurenty ze Sokola poměrně nadějný souboj, až do poslední individuální disciplíny (1500 m), kde však jejich 3 borci zválcovali našeho Vikiho i náskok v soutěži, dostali se o 10 bodů před nás a ani dobrá závěrečná štafeta na 4x400m nestačila na víc než jen korigování bodové ztráty. Mezi kluky jsme bohužel dojeli na fakt, že výrazné opory k M Čech již nedojely pro únavu z předchozí výborné individuální části sezóny, ale týmu jejich výkony velmi chyběly včetně bodů, k lepšímu umístění. Dorostenci tak obsadili konečnou 6. příčku se 74 body, když na Sokol ČB jim scházely 3 body. Výš, na první kvartet, pak už bylo daleko opět pro všechny týmy z druhé půlky tabulky. K soutěži nedojelo deváté družstvo Karlových Varů. Složení našeho družstva: Brcko, Dohnal, Kvasnička, Zikmunda a hosté z Písku Hryzbil, Kortan, Vebr. Zaspal už v ČB bohužel Zelinka, který kdyby jen nastoupil v kouli a kladivu, tak mohl získat minimálně 5 bodů a páté místo by bylo naše!
  ŽÁCI absolvovali do Chebu nejdelší cestu ke svému nejvyššímu závodu ze všech, kteří nám letos postoupili. Ani oni nebyli v nejsilnější možné sestavě, byť měli mezi sebou výrazné opory. K soutěži nastoupila devítka: Istominov, Kaštovský, Koptík, Kubák, Němeček, Šandl, Pinc a hosté z Písku Konfršt, Lískovec. Bohužel mimo hru zůstal zraněný Jauker. Nejvíce bodů za vítězství získal Jirka Koptík na 3000 m, nejhodnotnější osobáky si zapsal Honza Kubák, který prolomil hranici 5 minut na 1500 m (4:58,17) a přeskočil 160 cm ve výšce (161). Celkově kluci posbírali 46 bodů, což v konkurenci 12 družstev stačilo na 10. místo.

 2. Z Chebu;
  1500 m 5. Jan Kubák 4:58,17 1500 m 5. Jan Kubák 4:58,17 – os. rek., 3000 m 1.
  Jan Koptík 10:10,77, kladivo 4.Karel Pinc 29,47 os.rekord a 8.koule 10,55.
  Body Pinc 14.Koptík 13,Kubák 13 atd.

 3. Včera v Chebu báječné atmosféra a souboj v žákyních až do poslední štafety, nakonec rozhodla tato zlatá Plzně o bronzu a postupu na MČR.
  V zásadě velmi pozitivní emoce i z našich žáků. Radost z toho, že se zase vidíme na závodech a že se vracíme na úroveň MČ.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *