3 starty, tři tituly na MČR


Warning: Illegal string offset 'link' in /data/web/virtuals/22755/virtual/www/wp-content/plugins/gallery-lightbox-slider/inc/functions/glg-functions.php on line 49


Filip Toul dokázal zvítězit v letošní sezóně již potřetí za sebou na MČR a po halovém (1500 m) a krosovém titulu získal v Jablonci již 3. zlatou medaili!
Tentokrát vyhrál na MČR na distanci 3000 m v kvalitním čase 9:14,27 s náskokem sedmi sekund před D. Kačurem z Lovosic.
Filip s časem byl celkem spokojený, pomýšlel ale na lepší. Po úvodním velmi pomalém kilometru začal diktovat tempo závodu a postupným zrychlováním setřásl všechny své soupeře a v cíli se mohl radovat z vítězství. Podle Filipa se ve větru a zimě moc dobře neběželo.
Tímto výkonem se nominoval na Mezistátní utkání (ČR, Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko, Slovinsko) , které se uskuteční tuto sobotu ve Znojmě!
Zde bude ČR reprezentovat na distanci 3000 m.

3 comments

  1. Filip Toul (Čtyři Dvory, trenér Pavel Suchý ) zvítězil na 3000 m v čase 8:58,78 – jako první Jihočech v této kategorii zbořil devítiminutovou hranici. Loni ji uměl nejlépe za 9:40,1. Letos je na ní nejlepším v ČR a druhým mužem kraje. Osobní rekord z loňska zlepšil o 16 sekund. Krajský rekord dosud držel Jindřich Linhart (ČZ) časem 9:05,4 z roku 1973! Druhý ve znojemském cíli, Maďar Bertold Kalász, si zaběhl osobní rekord 9:01,36. Filip je čtvrtým nejlepším žákem ČR všech dob.
    Zdroj: ceskobudejovicky.denik

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *