15. den, sobota 28.8.2021

A je konec
To nám to uteklo. Poslední den tábora je vždycky trochu smutný den. Končí čtrnáct dní společného života v přírodě, pod stanem, s kamarády. I když nám letos počasí moc nepřálo, musím zde vyjádřit obdiv všem našim dětem, jak statečně to snášely. Z těch čtrnácti dní nám většina propršela a, řečeno slovy klasika, „takovou zimu nepoznal nikdo z nás“. Ale nikdo si nestěžoval. Bylo to krásných čtrnáct dní pohody, her, dobrodružství a neskutečné legrace. My vedoucí jsme si to užívali stejně naši svěřenci.
Jak už je o těch posledních dnech tábora zvykem, ráno už nebyl budíček ani rozcvička. Cihelna se s námi rozloučila posledním deštěm v noci a ještě ráno kolem sedmé hodiny trochu sprchlo, ale když se tábor pomalu probíral do posledního rána kolem osmé hodiny, mraky se už protrhaly a mezi nimi vykukovalo sluníčko. Teploměr u kuchyně ukazoval krásných 14 °C, takové vedro jsme už dlouho neměli.
Letos jsme nemuseli pomáhat s demontáží stanů a vybavení, tak jsme jen kontrolovali pořádek, balili táborové a atletické věci, vytahovali kola z lesa. Ještě jsem pomohl zabalit pár karimatek a spacáků, ale jinak měly děti už vše vzorně zabaleno a byly připraveny na odvoz.
Po deváté hodině začali přijíždět rodiče a odváželi ty poslední děti, které to tu vydržely až do konce. Odjel Vojta s Aničkou, rodiče si odvezli Matyldu, pro Matěje přijeli rodiče i s bratrem, odjel Kuba Outlý, rodiče Kouteckých odvezli i Jindru a Štěpána. Odjel Marek (ale zapomněl na táboře celou tašku s karimatkou a dalšími věcmi – bude to na stadioně). Odjel náš talentovaný herec a skokan sounož Lukáš Blecha, s rodiči odjel Tomáš Hálek a Šimon Hřebecký, rodiče odvezli Šimona Brůžka, s rodiči a bratrem Teodorem odjela i naše multidisciplinární Bára Brcková, s taťkou odjeli Honza a Petr Stejskalovi, odjel Doďa (a slíbil, že příští rok jede s námi znovu), odjel Dan Šandl i Šimon Kubeš (odkaz speciálně pro Šimona na MatFyz tábor) i Verča Tylová. Jen Štěpán Zelinka musel chvíli čekat na maminku, která dnes vyrážela po noční směně.
Danny ještě spustil ze stožáru vlajku, která čtrnáct dní oznamovala, že tady táboří atleti SK Čtyři Dvory, pak přijeli jeho rodiče a pro Dannyho se stal tábor také minulostí.
V půl desáté také přijeli majitelé tábořiště a začali pomalu rozebírat stany, sprchy, kuchyni a vůbec připravovat tábor na zazimování.
Pro mne přijel Jenda, naložili jsme všechny moje věci k táboru (a že jich bylo), pomohli jsme Dáše naložit lodě na střechu auta, naložili jsme i zbytky jídel a pečiva (naše prasátka vám děkují: chrocht) a byl čas už také zvednou kotvy. Rozloučili jsme se s vedoucími, navzájem jsme se pochválili, jak se nám ten tábor zase vydařil, a vyrazili jsme. Tím pro mne skončil tábor Cihelna 2021.
Musím zde ještě jednou poděkovat Dannymu za jeho nadšení a neutuchající aktivitu, s níž chystal hry nejen Dešťové, pečlivě vedl tabulku bodování a v mnoha případech mě plně zastupoval. Děkuji taky ostatním vedoucím a pomocníkům, Aleně a Ditě za CTH, Tereze, Editě, Tomášovi, Jendovi, Žížale, Píbovi jr. a Lee za velkou pomoc při organizování programu, Kubovi Folbergerovi, tatínkům Jarkovi, Petru Sedlákovi, Zdenku Kleinovi, Jardovi Mlezivovi za ty technické věci a hlavně přípravu dříví, které jsem nemusel dělat. A speciální díky patří kuchyni, která nás tu dva týdny vykrmovala jako v nejlepším hotelu. Díky Píbo, Kačko, Andrea, Dášo, Lenko, Léňo, Radko!
No, tak to je všechno, přátelé. Děkujeme rodičům za půjčení dětí a vracíme je většinou nepoškozené, jen trochu navlhlé, uválené, ale otužilé a věřím, že spokojené.
Děkuji všem táborníkům za tu přátelskou atmosféru, s níž snášeli nepřízeň počasí. Teď už jsou všichni doma, v teple a suchu, u svých každodenních povinností a zálib, ale to už je zase jiná pohádka.
A nakonec děkuji za příznivé ohlasy na moje Zprávy z tábora a jsem rád, že to ponocování nebylo nadarmo. Zaznamenával jsem příběhy, které jsme tu zažívali, rozhodně ne nestranně, ale (jak vždycky píšu do poslední zprávy) skoro nic jsem si nevymyslel.

Ahoj

Láďa

One comment

  1. Všem organizátorům tábora veliké díky za skvělý tábor s bohatým programem i přes většinovou nepřízeň počasí. Láďovi děkujeme za vyčerpávající zprávy (jako bychom to prožili s vámi) a za tip na mat – fyz tábor pro Šimona. Kubešovi.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *