Historická premiéra, naši junioři i dorostenci na MČ družstev

Pro atlety SK Čtyři Dvory to bude historická premiéra na šampionátu.
Věřím, že to bude skutečný svátek atletiky na jihu Čech. Na stadionu Sokola ČB se 10. září úplně poprvé v historii představí družstvo dorostenců SK Čtyři Dvory a navíc i junioři postoupili na MČR, které bude v Sušici.
A budou to po všech stránkách vydařené závody.
Dorostenky doplatily na určitý útlum, ostatně jako ženy v lize, že ano přátelé atletiky.

Zároveň bychom chtěli poznamenat, že tohoto úspěchu bylo dosaženo také díky podpoře Jihočeského kraje, kterému tímto děkujeme.

3 comments

 1. Z víkendových přeborů Čech vždy ve dvou skupinách tak měly k postupu bodově nejblíž žákyně Sokola ČB, které na Slavii skončily po přepočtu čtvrté se 101 bodem jen 20 bodů na ještě postupující Duklu. Žákům Sokola chybělo z 5. místa 64 bodů, dorostu Čtyř Dvorů ze závodů na Sokolském ostrově na postupující Duklu 73 bodů.
  Zdroj:ceskobudejovicky.denik
  PS; připomínám,že na postup mužů do I.ligy chybělo pouhých 30 bodů

 2. Před dorostenci stojí jiná, vyšší výzva – družstvo je letos velmi silné a složené z našich atletů dorostenců, vhodně doplněné hosty ze Včelnice, Bechyně, v dílčích kolech i z Blatné a Veselí n.L. a pro Mistrovství Čech i našimi nejlepšími a nadějnými staršími žáky.
  Kluci na stadionu Sokola ČB budou bojovat o jedno z postupových míst na M ČR – jelikož jsme v „domácím“ prostředí, můžete jejich úsilí i přímo podpořit a povzbudit je, první starty jsou od 10:00 a poslední štafety se běží v 17:25!
  Celkem se na startu představí 17 atletů v dresu 4DVCB!
  Čekají je soupeři: Škoda Plzeň, Sokol Petřín Plzeň, Slavia Praha, Atletika Jižní Město, Dukla Praha, Triatlet Karlovy Vary a Sokol Č. Budějovice. Účast zrušily týmy Spartak Třebíč a Atletika Jihlava.
  Startují:
  Czepiec Adam (Trh.Sviny), Častoral Adam, Dohnal Jirka, Kuna Marek, Kvasnička Lukáš, Nejedlý Matěj, Outlý Jakub, Pfeferle Jakub, Poslušný Pavel (Včelnice), Šíla Jan (žák), Toul Filip (žák), Tupý Libor (Bechyně), Urbánek Šimon (Včelnice), Vacek Lukáš, Zelinka Štěpán (žák), Zikmunda Viktor, Všetečka Honza (žák).
  Klukům držíme hlavně palce a pěsti, aby se všem zadařilo, šli na své nejlepší výkony a sáhli si na další historický úspěch a postup až na Mistrovství ČR, které proběhne 25.9. v Plzni.

 3. Přidávám se s komentářem za oba týmy kluků:
  Junioři si to jedou do Sušice užít! Pro kluky je to odměna a de facto „Mistrovství republiky“.
  Čekají je soupeři: Škoda Plzeň, Baník Stříbro, SK Jeseniova Praha, Spartak Praha 4, Dukla Praha, ŠAK Chodov a SK Čéčova Č. Budějovice.
  Bohužel pro malý počet, nemají šanci zabojovat o postup na M ČR, kdy postoupí tři nejlepší týmy.
  K soutěži jede kvartet našich juniorů ve složení:
  Czepiec David, Gribbin Dan, Markvart Dominik, Stejskal Honza a všichni budou startovat ve svých silných disciplínách.
  Přejeme slušné počasí, sílu a elán a když ne rovnou osobáky, tak alespoň letošní nejlepší výkony!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *