V 1. kole KPD mladšího žactva naši atleti a atletky vybojovali 2x 5. místo

V sobotu 13.6. jsme u nás na stadionu 4DVCB pořádali 1. kolo KP družstev mladšího žactva. A nejen pořadatelsky jsme byli úspěšní…
Jak kluci, tak holky vybojovali v horkém počasí shodně 5. místo. Kluci v konkurenci 11 týmů, holky startují v konkurenci 12 týmů. Je velmi příjemné a povzbudivé, že se našim závodníkům podařilo navázat na úspěch staršího žactva z minulého víkendu!
Myslím, že všichni a všechny si závody užili, a kromě připálených ramínek a tváří se ještě prezentovali výbornými výkony, ze kterých mohou mít jen pozitivní dojmy! Za kluky nastoupilo 10 atletů a na bodech byla celá devítka z nich! Největší bodový příděl zajistil Vojta Teringl 15 body, když dokázal bodovat ve všech svých startech!
Bodoval v disciplínách 300 m, 800 m a vrhu koulí 3 kg a ve všech si zlepšil své osobáky. Na medailová místa se prosadil Filip Toul, druhý na 800 m ve výborném osobáku 2:32,87 min. Půlka (800 m) přinesla týmu nejvíce bodů, bodovali 3 ze čtyř závodníků a zároveň všichni stihli doběhnout v čase pod 3 minuty a v nových osobních rekordech! Bodovala i závěrečná štafeta 6. místem v sestavě Buchal-Zelinka-Kaštovský-Všetečka. Kluci poskládali celkem 27 startů plus štafetu a 22x si vylepšili osobáky. Mezi nimi i Honza Kubák, jediný z přípravek, který si zlepšil třikrát a pomohl týmu i 3 získanými body.

Družstvo vytvořili: Brcko Boris, Buchal Josef, Hřebecký Šimon, Kaštovský Vojtěch, Kubák Jan, Pinc Karel, Teringl Vojtěch, Toul Filip, Všetečka Jan, Zelinka Štěpán.

Mezi mladšími žákyněmi, kterých nastoupilo 9, byly hned dvě přípravky (Lucky Blažková a Paťhová) a pro dvě atletky to byly vůbec premiérové závody (Adéla Krejčová a Klára Potůčková). Do bodované desítky se zapsalo hned 6 atletek. Nejvíce bodů získala Jolana Janišová, která dokázala bodovat ve všech svých disciplínách a získala vůbec nejvíce bodů z kluků i holek, celkem 16! Bodovala v hodu oštěpem, vrhu koulí 2kg a ve výšce, kde si vylepšila osobní rekord na 137 cm.

Nejlepšího umístění dosáhla Barča Kubáková, druhým místem na 800 m v osobním rekordu 2:43,49 min. Půlka byla i u holek naší nejúspěšnější disciplínou, bodovaly i Marie Janošíková a Kája Říhová, které si zaběhly také osobáky a všechny tři běžely pod 3 minuty!

I mezi děvčaty to byla z pohledu výsledků smršť nových osobních rekordů – celkem se holky překonaly 21x z pětadvaceti startů! „Škoda“, že závěrečnou štafetu už musely běžet jen mimo soutěž, protože i tam by skončily na pěkném 7. místě, se ztrátou 0,02 s.

Družstvo tvořily: Blažková Lucie, Fíziková Silva, Janišová Jolana, Janošíková Marie, Krejčová Adéla, Kubáková Barbora, Paťhová Lucie, Potůčková Klára a Říhová Karolína.
Odkaz na výsledky na stránkách ČAS je zde.
Všem atletům, kteří v sobotu startovali ještě jednou moc děkuji, byli dobrá parta. A výkony, kterými se prezentovali, věřím budou pro ně povzbuzení a motivace do dalších tréninků i startů na závodech.

Z dalších závodů pro mladší žactvo nás čekají tyto:
27. 6. ve Veselí nad Lužnicí Krajský přebor jednotlivců, kde půjde o individuální medaile
6. 7. v Nové Včelnici pro vybrané atlety závody ve víceboji – ještě domluvíme, kdo
13. 9. !!! v Nové Včelnici 2.kolo KP družstev!!!
19. 9. ve Veselí nad Lužnicí Krajský přebor jednotlivců ve víceboji – povinnost pro SpS

Děkuji všem, že si budete již dopředu plánovat soukromé akce tak, aby na vypsané termíny a závody jsme opět byli kompletní a v nejsilnější možné sestavě. A neleknete se ani závěrečného víceboje, na který určitě potrénujeme!