Pět let Atletiky SK Čtyři Dvory České Budějovice

12. červen 1988 lze pokládat za datum vzniku atletiky v SK Čty&#345i Dvory, to se dohodli Novák (trénoval atletiku na Moravě) s Goetzem (tajemní­k SK) a Bohořkem (liga 100) o založení­ atletického oddí­lu. Následně na to Novák zahájil nábor dětí­, přihlásili se i trenéři Kučerová a Prášil. Při první­ch závodech ustanovili rekordy a vše se rozjelo. Aktivní­ předseda Novák doplnil termí­novku o běhy: energetiků, silvestrovský, kolem Boru, pří­rodou, hodinovku na dráze a MC steeplechase – vše je součástí­ soutěže Vytrvalec Čtyřech Dvorů.

Oddí­l se pomalu rozšiřoval, celou zimu se pilně trénovalo a rok 1989 byl i vstupem SK Čty&#345i Dvory do krajských soutěží­. Nebylo to lehké, bez dotace (oddí­l nebyl „naplánovaný“), ale dí­ky nadšení­ se nakonec soutěžilo. Družstvo tvořilo žactvo ml. (do 12 let). Nakonec skončili kluci pátí­, děvčata šestá a do finále se nepostoupilo.

Jednotlivci (Tábor)

umí­stění­ jméno disciplí­na(y)
2. Novák J. 1500 m a přesp. běh
5. Hevr P. mí­ček
10. Frimmlová L. mí­ček a 60 m př.
10. Ĺ afrová P. 100 m
16. Ĺ afrová Z. mí­ček

Rok 1990 – změna žáků v kategorií­ch mladší­ žactvo do 11 let, starší­ do 13 let. Postavili jsme i družstva, starší­ žáci skončili 4., děvčata 5. – těsnč za postupovými mí­sty. Mladší­ žactvo soutěžilo v kombinovaných dvojbojí­ch bez postupu. Na krajském přeboru jednotlivců na dráze v Táboře jsme zí­skali bronzovou medaily (Hevr – mí­ček).

6. mí­sto – Středa a Chourová v kouli, Hevr výška
8. mí­sto – Ĺ afrová P. 60 m, Středa mí­ček
Dále reprezentovali Frimmlová, Mlezivová, Grubhofferová, Ĺ afrová V. a Kavří­k – vše jako st. žactvo.

Rok 1991 další­ změna věkových kategorií­ do 13 let ml. žactvo, do 15 let st. žactvo. Tato změna dost narušila koncepci našeho oddí­lu – přesto hlásí­me do soutěže i starší­ žactvo. Na soutěž jich je málo a končí­ kluci 6., děvčata 5. Silné je družstvo ml. žáků, srdnatě bojovalo, ale skončilo znovu těsně 4. a nepostoupilo. Děvčata skončila 5., škoda malé účasti, výsledky okresní­ho kola přeboru (13 medailí­) předurčovaly formu a postup. Účast na KP jednotlivců v Sezimově Ústí­ tentokrát minimální­, jen 7, ale znovu medaile – stří­brná – Středa v mí­čku, 4. mí­sto – Novák J. 300 m, 6. mí­sto – Středa koule. Dále Langhans, Hahn, Petr, Marková, Kabořová.

Do trenérské práce se zapojuje Tomek, odchází­ však Prášil, později i Kučerová. Oddí­l zajišťoval 2 etapy mezinárodní­ho Běhu mí­ru z New Yorku do Ví­dně a účast měla mezinárodní­ ohlas. V létě na atletickém táboře v Ovesné se rozšiřuje trenérský kolektiv o Vebra, Reindla, Hledí­ka a Koláře.

Rok 1992 – zůstávají­ kategorie, tj. starší­ žactvo do 15, mladší­ do 13 let – je pro nás úspěšný, poprvé naše družstvo postupuje do finále A. Na úspěchu mladší­ch žáků se podí­lí­ Kavří­k, Ĺ imek Petr a Pavel, Sláma, Vařil Václav a Petr, Hronek, Franěk, Jindra a Vaní­ček. Na podobný úspěch měla i ml. děvčata, ale bohužel při malé účasti ve 3. kole to bylo jen do finále „A“. Do finále „A“ se probojovala i obě družstva starší­ho žactva. To jsme pořádali na našem stadionu.

Do soutěže jednotlivců, tentokrát v Č. Budějovicí­ch na hřišti Sokola, jsme nastoupili značně oslabeni a výsledek:

umí­stění­ jméno disciplí­na
4. Ĺ imek výška
6. Ĺ afrová 300 m
6. Petr 150 m
8. Záhorková 60 m př.
10. Sláma mí­ček

Znovu pořádáme atletický tábor – Veveří­ u Nových Hradů – po všech stránkách zdařilé dva týdny.

Rok 1993 začí­náme ekonomickým opatření­m. Zvyšujeme čl. pří­spěvky a zároveř finančně motivujeme umí­stění­ na oblastní­ch přeborech. Toto se projevuje větší­ účastí­ na oblastní­ch přeborech, ze kterých přiváží­me 5 zlatých (2 v halových přeborech), 6 stří­brných a 1 bronzovou – předevší­m zásluhou Pavla Kavří­ka, dále jsou úspěšní­ Petr, Buchtová, Franěk, Záhorková.

Oddí­l má dále větší­ účast dětí­ mladší­ch 11 let, tj. kategorie pří­pravka.

Po úspěchu Kavří­ka 1. mí­sto v roce 1991, Augustinové 2. a Vůjty 3. do 9 let, jsme znovu úspěšní­ v roce 1992 – Záhorková 3., Durkovič 2. Úspěch i v roce 1993 – Durkovič znovu 2., v ml. žácí­ch 1. Koudelka, 3. Kreisinger a Metelková společně s Weisovou.

Pavel Novák, předseda AO

Zpráva vydaná v r. 1993 k 5. výročí­ od vzniku oddí­lu.