Loading images...
Stupně vítězů
Nejlepší umístění našich závodníků v poslední době

Matěj Horák, 1. místo
24.11.2023, plný míč: 8,64 m
Jan Kalina, 2. místo
24.11.2023, plný míč: 7,15 m
Daniel Šandl, 1. místo
24.11.2023, výška: 1,38 m
Vojtěch Kropáček, 1. místo
24.11.2023, plný míč: 6,04 m
Lukáš Zíka, 2. místo
24.11.2023, plný míč: 5,87 m
Daniel Šandl, 2. místo
24.11.2023, dálka: 4,13 m
Matěj Horák, 1. místo
24.11.2023, dálka: 3,89 m
Lukáš Plšek, 3. místo
24.11.2023, plný míč: 4,84 m
Jan Kalina, 2. místo
24.11.2023, výška: 1,11 m
Matěj Horák, 3. místo
24.11.2023, výška: 1,11 m
Jan Kalina, 3. místo
24.11.2023, dálka: 3,53 m
Lukáš Zíka, 1. místo
24.11.2023, dálka: 3,10 m
Jan Pečl, 3. místo
24.11.2023, dálka: 2,76 m
Kateřina Žohová, 1. místo
24.11.2023, dálka: 5,05 m
Veronika Blažková, 1. místo
24.11.2023, dálka: 4,41 m
Marek Mleziva, 1. místo
24.11.2023, výška: 1,15 m
Zoe Martykánová, 1. místo
24.11.2023, plný míč: 10,91 m
Veronika Nováková, 1. místo
24.11.2023, výška: 1,52 m
Nella Havlíková, 1. místo
24.11.2023, dálka: 2,96 m
Lukáš Blecha, 1. místo
24.11.2023, dálka: 4,72 m
Náš oddíl podporují

Statutární město České BudějoviceArchív
Fotografie z našich akcí
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAIMG_6350IMG_3669IMG_1458
Jaké bude počasí
Počasí České Budějovice - Slunečno.cz

1. den, sobota 9. srpna: Na Stálkov!

Letos byl odjezd od stadionu velice netradiční – odjížděli jsme autobusem. Prostě jsme naložili kola do autobusu, sedli si na volná místa a vyrazili. Žádné trmácení se na nádraží, žádné složité nakládání dětí do aut a bagáže a kol na káry, nic takového.Pan Janiš, tatínek naší atletky Radky, pracuje v Dopravním podniku, a tak nám přistavil autobus a odvezl nás i s koly do Lásenice. Odsud jsme pak vyrazili na svoji letošní cestu na tábor.
Čekalo nás jen 30 km líbeznou krajinou České Kanady, počasí mělo být příznivé, a tak jsme nečekali žádné potíže.
Ale už první kopec za Lásenicí některé děti nepříjemně překvapil. Naštěstí jel s námi Vašek Petřík, který má proježděné skoro všechny trasy v Čechách, a ten nás vedl po pěkné cyklostezce, která se vyhnula krpálům původně plánovaným. To jsme ale netušili, že místo toho nás ta stezka povede k Peršláku. To je strašlivý kopec před Novou Bystřicí, který jsme při minulých táborech na České Kanadě jeli tolikrát, že při samotném vyslovení toho jména se děti rozplakaly. To bývalo dříve, když jsem řekl Peršlák dnes, děti se dívaly nechápavě, proč se mi u toho tak chvěje hlas. No, nahoře to už asi chápaly.
Ale to byl asi ten nejhorší dnešní zážitek. Pak už to jelo pěkně, v Nové Bystřici jsme dali odpočinek a zmrzliny s také jsme tam naložili k Radkovi Janišovi do autobusu Kačku Urbanovou, Nelu a Tínu, které už nemohly, a vesele pokračovali dále – přes Albeř a Klášter směrem k Landštejnu, kde nás chytil lehký deštík který byl ovšem v tom vedru osvěžující. Landštejn jsme objeli po žluté, a pak jsme plánovali přejet hráz nádrže a pokračovat po lesních cestách přímo do Stálkova. Na hrázi byla však mříž a projet se to nijak nedalo. Museli jsme do Starého Města krásným dlouhým sjezdem a odsud pak příšerným dlouhým výstupem na Stálkov. Ale děti šlapaly statečně a už jsme tedy zde, na krásném tábořišti v samotném srdci České Kanady.
Děti se bleskurychle ubytovaly, rozdělily se do stanů, prozkoumaly vybavení tábořiště a začaly si házet míčem, honit se a povykovat, prostě to, co dělají unavené děti po dlouhé jízdě na kole. Pak byla jakási obědo-večeře, vynikající čočková polévka.
Také přijel Kuba Folberger, takže máme kompletní složení na první týden.
Mohli jsme tedy vyhlásit družstva, což je vždy nejvíce očekávaná událost na začátku tábora. A ta družstva byla letos takováto:

Kuba Folberger
Maruška Dvořáková
Adéla R.
Tína Stejskalová
1. týden: Zdena Herdová
2. Honza Stejskal
Sára Součková
Lukáš Kadečka
Nikola Žáková
Radana Panská
1. týden Radka Janišová
2. týden Libor Homolka
Tereza Psohlavcová
Kačka Urbanová
Jirka Brunclík
Petr Ševčík
Nela Kadečková
1. týden Jana Adámková
Jolana Janišová
2. týden Teodor Brcko
Kačka Žohová
Kristýna Psohlavcová
Kristýna Žáková
Tobiáš Dvořák
1. týden Lukáš Vacek
2. týden Dan GribbinTento tábor je tak dokonale vybavený, že má i teplou sprchu, tedy pokud si zatopíte v průtokovém ohřívači. Tak jsme zatopili a celý tábor se vykoupal, někteří sice ve vodě poněkud „osvěžující“, protože zapomněli přikládat.
Pak už se setmělo, hořel táborák a Sára hrála na kytaru a všichni zpívali a bylo to fajn.
Kolem desáté na všechny nakonec dolehl ten náročný den, a tak jsme zalezli do stanů a do spacáků.
A na konec uvedeme, jak prožila příjezd na tábor Sára Součková.

PŘÍJEZD sobota 9.8.14
Jako každý rok jsme se sešli v půl deváté před naším atletickým stadionem. Všude byl ruch. Někteří přijeli na kole, jiní se svezli autem. Ti, co tam byli poprvé, přemýšleli, jak to asi vše bude probíhat, někdo se loučil s rodiči a někdo se vesele bavil s ostatními.
Asi po půl hodině už ale všichni nastupovali do autobusu, který nás dovezl do Lásenice. Dál už to bylo na nás a našich kolech.
Až k Peršláku (tj. skoro nekonečný kopec) byla cesta dost v pohodě (po rovině nebo z kopce). Tímto se ale začala krajina víc a víc vrásnit. Navíc ubývalo sil. Tu jsme mohli naštěstí doplnit tříští či zmrzlinou v Nové Bystřici. Tam také čekal autobus, který odvezl menší až do tábora.
My ostatní jsme museli ujet ještě 20 km (styl do kopce, z kopce, přičemž toho prvního bylo o 100 % víc).
Nakonec se před námi ale objevilo naše letošní působiště, tábor Stálkov.
Všichni se s novou silou vrhli do vybalování svých věcí do nových (tedy pro nás) stanů. Zbytek odpoledne proběhl v klidu. Někdo hrál ringo, jiný odpočíval po náročné cestě. Z těchto aktivit jsme však byli vyrušeni vele důležitou událostí: zařazování do družstev! Někomu se přání splnily, jinému ne, každý se s tím však musel smířit.
Pak už byla jen večeře a první táborák. Tak dobrou noc!

Tak dobrou první noc a ať se vám nezdá o Peršláku.
2. den

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Komentáře

 • Ševčíkovi napsal:

  Všem organizátorům tábora moc děkujeme.

 • Láďa Kučera napsal:

  První video (Milostné drama se smutným koncem – Sára) z táborového divadla je k vidění zde: http://youtu.be/TDVdSL9HtEo
  Druhé video (Komedie o nechutném kuchaři – Terka) je zde: http://youtu.be/NJebFVUQ0wo

 • Láďa Kučera napsal:

  Tak dnes skončil tábor Stálkov 2014. Jako pokaždé je to trochu smutný den, protože končí čtrnáct dní her, dobrodružství, kamarádství a neskutečné srandy.
  A taky se začíná celé tábořiště rozebírat, takže před našima očima ubývají stany, mizí hřiště i umyvadla z umývárky a kuchyně už taky není tak útulná, jak bývala.
  Od samého rána (rozcvička už nebyla) jsme rozebírali stany, nosili podsady a podlážky, odnášeli svoje sbalené věci do aut. Postupně přijížděli rodiče pro děti a samozřejmě přiložili ruce k dílu, pěkně makaly i děti a nosily těžké podsady ke kuchyni, kam se nakonec skoro všechno narovnalo.
  Děkujeme za pomoc všem atletům a rodičům, konkrétně Brunclíkům, Stejskalům I (Honza), Stejskalům II (Tína), paní Brckové, Kadečkům, Vaškovi Petříkovi, Martinovi Panskému, Píbovi, Ševčíkům, Psohlavcům, Dáše, Matějovi a Kubovi, že tak pěkně pomohli rozebrat tábor. Skautům z Brna jsme rozhodně ušetřili několik dalších hodin tvrdé dřiny.
  O moc víc se už k dnešku napsat nedá. Před odjezdem jsme spustili naši vlajku, když už místo stanů zbyla jen světlá místa, jídelna zmizela, kuchyň byla po střechu zaplněna podsadami a podlážkami a z ohniště stoupal dým, jak se pálily poslední zbytky dříví.
  Odjížděli jsme krátce po poledni a nechali za sebou tábor Stálkov 2014, kde jsme si naplno užili krásných čtrnáct dní, s jeho rozcvičkami, táboráky a Sářinými písničkami, platbami plichtíků i rozdáváním Poste Restante, s Pavlovými orienťáky i lehce brutálními hrami, intelektuálními rozcvičkami a vzrušením při burzách, s jeho fantastickou kuchyní a přátelskou posádkou kuchyně, s latrínami a plnou kadibudkou, se zvonem zvoucím k jídlu a jídelnou, která byla často společenskou místností, kde se konaly vědecké přednášky a četly se pohádky.
  Tak věřím, že každé dítě si odneslo z tohoto tábora výrazné a ve většině příjemné vzpomínky.
  My tedy ano.
  Tak ahój

 • Jana Gribbinová napsal:

  Dobrý den. Děkujeme za odvoz Dannyho z tábora a všem organizátorům, pomocníkům… za skvělou přípravu, organizaci, zábavu….. :-) Gribbinovi

 • Láďa Kučera napsal:

  Tak dnes nastal ten den, kdy se pokladové velicí otevírají a člověk k značnému bohatství přijíti může. Pokud ovšem ten člověk vyluští zapeklité šifry, které stojí mezi ním a pokladem.
  Vyrazil jsem ještě před rozcvičkou na ten každoroční souboj mezi mými vypečenými hádankami a inteligencí mladších i starších atletů. Použité šifry zveřejním, až budu psát podrobnou kroniku událostí na táboře, jen zmíním, že místa kontrol zahrnovala jeskyni, studnu, plichtíkovou stezku, podzemní chodbu u domu z 15. století a bunkr. Jo, a cesta za pokladem začínala u balonkovníku, kterého si všiml jen Honza.
  Dopoledne však ještě probíhal běžný táborový den, hrála se poslední kapitola celotáborové hry – Makro Pexeso na stolech v jídelně, následovaná divokou honičkou všech dětí za Matějem, který, jak se ukázalo, měl to jablko života u sebe. Matěj byl polapen po několika minutách Tínou a jablko bylo konečně navráceno majiteli.
  Po obědě už byl čas na to poslední táborové dobrodružství, na klasickou honbu za pokladem. Rozdal jsem mapy, vydal poslední instrukce a rozdal vedoucím družstev papíry s první šifrou, která pravila, že TEPFEAN KÍN V OKNO LAB. To byl ten balonkovník.
  Pak už družstva šlapala společně dále a o nápovědu volala jen dvakrát. V táboře se objevili všichni společně po 4:20 hodinách, což je slabý průměr. Došli za světla a dokonce ještě před večeří, což nebývá pravidlem. Poslední šifra je poslala někam mezi kuchyni a horní level tábořiště, ale pořád nemohli nic pokladu podobného najít. Až Sára si všimla nenápadného papírku pověšeného na borovici. Bylo na něm malým písmem cosi napsáno, ale zezdola se to nedalo přečíst. Odmítl jsem návrhy na přistavení žebříku a půjčení foťáku, až je konečně napadlo říci si o dalekohled.
  Nakonec Sára vyluštila jediné slovo BUNKR a více nebylo třeba dodávat. Mladší členové družstev vyběhli znovu na cestu k nejbližšímu bunkru, zatímco vedoucí znaveně klesli na trávu a mezi zuby drtili kletby na toho (cenzurováno), který připravil tak namáhavou honbu i s jeho (cenzurováno) šiframi. Jen Kuba sebral kolo a snažil se dojet ty nadšené dětičky, které v tom bunkru opravdu našly všechny poklady.
  Pak jako obvykle probíhalo dělení a konzumace částí pokladu.
  Přiblížil se večer, odjeli Kadečkovi a z tábořiště pomalu mizely stany, protože už od rána tu na tom pracovala parta skautů – majitelů tábořiště.
  Pak byla poslední večeře, poslední táborák, Sára zazpívala poslední písničky letošního tábora a šlo se spát. Trochu smutně, protože zítra tábor Stálkov 2014 končí.
  Tak dobrou!

 • Petr Žoha napsal:

  Ahoj
  Ještě jednou díky moc všem co se podílejí na organizaci tábora. Bylo to fakt parádní. Kdo chce mrknout na pár fotek z předposledního dne kdy jsem byl pro Kačku tak prosím tady:
  http://ulozto.cz/x1ABboTk/2014-stalkov-zip

 • Láďa Kučera napsal:

  Tak ten slavný Chrome pořád padá, pokračuji tedy ve zpravodajství tady v komentářích.
  I když ráno kolem šesté dost pršelo, před budíčkem se počasí umoudřilo a mohli jsme vyrazit na včerejší cyklovýlet do Kláštera. Na startu vzniklo ovšem zpoždění, když se ukázalo, že Lukáš má utržený ventilek a nemá náhradní duši. Rychlý průzkum mezi 20 táborníky ukázal, že jen sedm z nich má s sebou duši. Naštěstí jedna z nich, Kačka Žohová, duši Lukášovi půjčila, tak jsme mohli v půl jedenácté vyrazit.
  Dolů do Starého Města to jelo pěkně, pak jsme však odbočili na Dobrotín, kde byl kopec peršláckého typu.
  Tam jsme se už rozdělili, jako obvykle, na Chrty a Malé Dětičky. Cesta dál pak už byla jako podle pravítka a skoro přesně za hodinu jsme byli u Kláštera. To je obrovský kostel, u něhož ještě stával klášter, který však po 400 letech existence nepřežil hospodaření JZD a byl koncem 50. let stržen.
  Prohlédli jsme si kostel a pak nám paní průvodkyně zapálila svíčky a pustila nás do podzemních katakomb. Byl to opravdu působivý zážitek, chodit se svíčkou klenutými chodbami. Povedlo se mi tam několik pěkných fotek, ale dám je na stránky až z počítače.
  Cesta zpátky nám trvala také asi hodinu, pak byl oběd, po něm děti ladily svá představení a začátek divadel byl ohlášen na 17:00.
  Všechna divadla byla úžasná a krásně připravená, ale není zde prostor je popisovat. Zkusím je uložit na YouTube a dám sem odkaz.
  Po večeři vypukla poslední burza, výprodej všeho a děti utratily všechny plichtíky za krásné věci, které zřejmě brzy uvidíte doma. Ale všichni byli spokojeni a o to vlastně šlo.
  Zítra vyrážíme na dobrodružnou honbu za pokladem.

 • Láďa Kučera napsal:

  Bohužel mi pořád padá ten úžasný prohlížeč Chrome v mobilu, takže nemůžu napsat pravidelný příspěvek. Dnes se ale toho moc nedělo, místo cyklovýletu jsme skákali do výšky, pak jsem nechal vylosovat témata na zítřejší divadla a potom už s dětmi nebyla vůbec řeč, nejdřív psali scénáře a potom je zkoušeli. Naštěstí začalo trochu pršet, tak bylo možné začít s batikováním.
  Po svačině odpoledne jsem je ještě nalákal na střílení PET lahví poháněných parami technického lihu. To vyvolalo zájem hlavně u menších kluků, protože si mohli hrát s ohněm a hořlavinou a nikdo je neokřikoval.
  Po večeři měl v sále přednášku Dan S. Gribbin o vesmíru. Pohovořil o vzniku vesmíru, o černých dírách, o velikosti Sluneční soustavy a o mimozemském životě. Bylo to zajímavé a především mě udivil rozsah znalostí Dana. Myslím, že většině dětí se to líbilo a padlo i několik otázek.
  Pak jsme zapálili táborák, ale začalo zase pršet, takže výplaty plichtíků proběhly opět v jídelně.
  Pak už šli všichni spát, neboť toho měli po včerejším programu dost. Včera měli ještě stezku odvahy.
  Tak dobrou!

 • KADEČKOVI napsal:

  jen skromný dotaz. máte tam i Nelinku??? Nenašla jsem ji na žádné fotce, tak jen jestli netráví čas na táboře, který jste potkali tenkrát v lese :-)

 • KADEČKOVI napsal:

  je to tak věrohodné, jakobychom tam byli. škoda, že realita je jiná :-)

 • Martin napsal:

  Láďo,velké díky za / válečné / reportáže a fotky z tábora,jen nám není jasné,jak to všechno stíháš.Přejeme hodně dobré nálady a hlavně hezké počasí. Romča a Martin

 • Pavel napsal:

  Zítra přivezu Emu a Terku na 2 dny.

 • Petr Žoha napsal:

  hezky se vám to tam daří :)

Napište komentář

Dnes je
Středa, 6. prosince 2023
Hledání
Zprávičky
Poslední zprávička
před 3 týdny, 1 den
 
 • Pavel N : Velká Kunratická, to je však zejména společenská událost, základ dvou tisícovek běžících přes Hrádek tvoří „Veteráni VK“, což jsou účastníci s více než 20 starty. Letos se jich sešlo na tři sta, nechyběl ani Pavel Novák, který dokončil již po 50.
 • Pavel N : V sobotu 14. října se běžel maratón v Třeboni Eliška Jindrová 4:40:42 Nový osobák, vylepšení o 16 minut!
 • Pavel N : Bára vybojovala bronz na 10km volně
 • Pavel N : 29.9.-1.10.2023 M-ČR KL Liberec Vesec.Běží i Bára Havlíčková
 • Pavel N : Mistrovství ČR v silničním běhu, slavné Běchovice-Praha, Z Jihočechů potvrdil krajský primát 13. Pavel Brlica (ČD) výkonem 32:03
 • Pavel N : Osobák Ládi Stejskala dnes v Olomouci 5000m za 18:00.43
 • Pavel N : Rekord na 150m ohrožovala i Lucie Blažková, prvním běhu,kdy nešla kamera 19,2 ruč.v opakovaném zvítězila za 20,22
 • Pavel N : Lucie Paťhová bronz na 1500mpř, časem 6:32.91 v novém oddílovém rekordu
 • Pavel N : Jihočeské vrhačky se zase zlepšily v Pasově,proč nikdo od nás?
 • Pavel N : Domažlice... 16letý Filip Toul (Čt. Dvory), běžel 3:55,40.
 • Pavel N : Na stránkách leží mrak Kuč Kač
 • Pavel N : Pacov 1.Barbora Havlíčková 3000 m časem 10:53,11 a byla druhá na 1500 m za 5:10,21
 • Pavel N : Mistrovství světa v atletice 2023 v Budapešti O medaile se bude bojovat na zbrusu novém stadionu, který nese příhodný název Národní atletické centrum. Otevřen byl letos 17. června na východním břehu Dunaje a na jeho tribuny se vměstná 40 tisíc diváků.
 • Pavel N : Atletíte,Běháte? Nepřepalte start a myslete na regeneraci a kompenzační sporty
 • -maf- : Z 15 účastníků ve finále je nejmladší. Držíme palce!
 • -maf- : «odkaz»
 • -maf- : Filipa můžete sledovat živě zde:
 • Pavel N : EYOF Mílař Filip Toul si na patnáctistovce doběhl pro přímý postup z rozběhu v čase 3:58.06.,Finále dnes 19.20
 • Pavel N : POSLEDNÍ VÝZVA!!! 25.7. KONČÍ REGISTRACE NA EKAG JAK NA UBYTOVÁNÍ TAK NA ZÁVOD!!
 • Pavel N : sedmý byl Daniel Gribbin (ČD) za 2:02,34.
 • Pavel N : VC Tábor
 • Pavel N : Tímto bych chtěl srdečně pozvat všechny Vaše závodníky na Krajský přebor v běhu na 5.000 m žen a 10.000 m mužů na dráze, který se uskuteční 5.7.2023 od 18:45 na atletickém stadionu v Písku.
 • Pavel N : Pan Majer zase perlí;Krajský přebor přípravek A pořádají dnes od 17 hodin Čtyři Dvory.
 • Pavel N : Kdo připravil Veroniku Novákovou zřejmě o OR? Pat a Mat v triku rozhodčích!
 • Pavel N : Gratulace Terezce v den svých narozenin zlato na 800m
 • Pavel N : Včera Jan Kubák 1500m 5!02.67 na PR v Táboře,výška 154
 • Pavel N : BĚH NA KOHOUT 2023 Běh do vrchu Kohout se uskuteční v sobotu 10.6.2023 v Besednicích. Jako každý rok budou v tombole zajimavé ceny a doprovodný progam.
 • Pavel N : V sobotu 13. května se běžel ultramaratón v Lošticích (olomoucké tvarůžky) trať 84 5. celkově Štěpán Vondrášek 8:16:09 Celkem závodilo 15 gratuluji
 • Pavel N : Kubák výška 154, dálka 493,
 • Pavel N : Tučková 800 m 2:36.53, dálka 493,
 • Pavel N : PR ČB Kotašková 50m 8.73, výška 144,
 • Pavel N : TOP výkon Karla Pince v PR, koule 4kg 10,51
 • Pavel N : Maraton 43. Jan Flašar (ČD) 2:34:25 - čtrnáctý Čech,
 • Pavel N : 6.5.2023 1. kolo KPD juniorů, juniorek, dorotenců a dorostenek a st. žactva Sokol ČB
+ -
Termínovka
Prosinec 2023
P Ú S Č P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce
 • Nejsou žádné události.
Počet návštěvníků
 • 431755Celkem:
 • 214Za měsíc:
 • 295Za týden:
 • 43Včera:
 • 28Dnes:
 • 1Online:
Přihlášení