Loading images...
Nejčtenější
Archív
Fotografie z našich akcí
img_3873IMG_4404IMG_5662OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Jaké bude počasí
Počasí České Budějovice - Slunečno.cz
Náš oddíl podporují

Statutární město
České BudějoviceGIVT.CZ

_

IMG_9424O druhé březnové sobotě jsme vyrazili do Nové Včelnice na každoroční halové krajské mistrovství přípravek. Po několika minulých hubených letech jsme loni zažili konečně radost ze záplavy, (no, skoro záplavy) medailí, včetně těch nejcennějších, takže letos jsme měli co obhajovat.
Na jednu stranu jsme se trochu obávali, zda se to podaří, protože naše osvědčené opory a sběratelé medailí přešli do mladšího žactva (Tereza Faktorová, Ema Bendová, Kryštof Ernst, Honza Daniel), na druhou stranu nám dodávalo naději, že máme ještě větší výpravu než vloni, celkem se přihlásilo 22 dětí, z nichž mnoho dokáže předvést výkony krajské úrovně. A tak jsme vyrazili velkým (a skoro plným) autobusem dobýt Novou Včelnici.
Toto je zpráva o tom, jak se nám tam dařilo:
Mezi první disciplíny, kde jsme čekali solidní umístění, byl hod medicinbalem kluků a dálka dívek. V medicinbalu obhajoval své loňské prvenství Kuba Šašek, kromě něho jsme tam měli ještě Tobiáše Dvořáka a Matěje Maňáska z Trhových Svinů. Konkurence v této disciplíně je tradičně kvalitní, ale Kuba neponechal nic na náhodě. Už v první sérii (letos každý házel první tři pokusy hned po sobě) poslal míč na 9,90 m a už od začátku tak měl vítězství téměř jisté – nikdo se mu v kvalifikaci ani ve finále už nepřiblížil. Tak jsme si mohli odškrtnout první splněný cíl – medaile v medicinbalu kluků. A že byla opět zlatá, za to patří velký dík Kubovi a jeho silným rukám. Na šestém místě skončil Tobiáš Dvořák.
IMG_9352V koridoru se zatím běhaly rozběhy na 50 m př. kde se do finále B dostal jen Lukáš Vacek – nakonec skončil na šestém místě, sice bez medaile, ale skoro „na bedně“. Také začala dálka dívek, kde jsme vkládali velké naděje do Zuzky Němcové; však má osobní rekord 409 cm. Původně jsme měli přihlášeno deset závodnic, ale nakonec jsme museli většinu vyškrtnout, protože bylo přihlášeno dohromady více než 50 dívek a to by se skákalo asi ještě teď. Nechali jsme v soutěži kromě Zuzky také Emu Hruškovou – a dobře jsme udělali, jak se brzy ukázalo. Po prvních třech kvalifikačních pokusech měla Zuzka skočeno „jen“ 368 cm a Ema vedla fantastickým výkonem 392 cm. Obě šly samozřejmě do finále a tam se to rozhodovalo nejtěsnějším možným způsobem. Zuzka doskočila na výkon Emy, obě tedy měly 392 a o pořadí rozhodovaly lepší výkony v předchozích skocích. A ty měla ve finále lepší Zuzka, takže brala zlatou a Ema stříbrnou medaili. To je vynikající úspěch pro barvy SK Čtyři Dvory! Obě se také tímto výkonem dostaly mezi deset nejlepších skokanek v republice. Děvčata, gratulujeme!
Na dráze zatím pokračovaly rozběhy na hladkou padesátku, ale zde nám chyběli závodníci typu Kryštofa či Emy Bendové a do finále se nikdo nedostal. Lukáš Vacek i přes svou rychlost zatím nestačil na kluky o dva roky starší.
Současně pak začala dálka kluků v koridoru a výška a medicinbal dívek v tělocvičně. V dálce kluků si udělal pěkný osobní rekord Lukáš Vacek výkonem 367 cm, s kterým ve finále skončil opět na šestém místě.
IMG_9434Zajímavější věci se ale děly v tělocvičně. Tam se naše další želízko ohřívalo v ohni výšky dívek. To želízko se jmenovalo samozřejmě Zuzka Němcová, vloni druhá a dnes největší favoritka. A Zuzka nezklamala. Poctivě odskákala všechny výšky od základníc 95 centimetrů, vše na první pokus s ohromnou rezervou. Od 112 cm zůstaly v soutěži už jen dvě, Zuzka a závodnice Kulhánková z Tábora. Ovšem už při pohledu na styl skoků těch dvou bylo jasné, že Táboračka nemůže Zuzce konkurovat. Bojovala statečně, ale 116 už nedala, a tak Zuzka zůstala s laťkou sama. Další výšku si nastavila na 120 cm – na první pokus. Následovalo 125 cm, o centimetr výš než loňský výkon. To už celá tělocvična ztichla a sledovala Zuzčin pokus. Zuzka se rozbíhá … a krásným stylem s velkou rezervou dává i tuto výšku. Obecenstvo jásá a tleská.
Nastavujeme 127 cm. Celá tělocvična Zuzku roztleskává, ano přátelé, je to nádherná sportovní atmosféra, Zuzana se opět ladným obloukem rozbíhá – a shazuje. Jen lehce škrtla lýtky a laťka padá. Napětí stoupá, ale jen v obecenstvu, Zuzka zůstává klidná. Do druhého pokusu si trochu posouvá rozběh a tuto výšku v pohodě skáče, plné tribuny bouří a jásají. Další výška je už na hranici snů – 129 cm. Nyní se dokonce přestalo házet medicinbalem a všichni sledují Zuzku a její souboj s gravitací. Zatím gravitace prohrávala, ale na této výšce už pomalu získává navrch. Zuzka je také už dost unavená, mezi skoky si nedávala skoro žádné přestávky. A tak na 129 cm třikrát lehce shazuje i přes bouřlivé povzbuzování všech přítomných, a loučí se nádherným výkonem 127 cm, což je letošní druhý nejlepší výkon v republice, o jediný centimetr. Je to také samozřejmě nový oddílový rekord. Díky Zuzko, za krásný zážitek a za to třetí zlato pro Čtyři Dvory!
No, tím se zdál příděl medailí pro Čtyři Dvory vyčerpán. Měli jsme sice ještě děvčata na medicinbalu a Zuzka Němcová také postoupila do finále padesátky – ale to už bychom si asi přáli moc, že? Inu, mohli jsme si přát, jak se záhy ukázalo.
IMG_9448Na medicinbal nastoupily Radka Janišová, Kája Sitterová, Adéla R., Kristýna Žáková, Simona Kršíková a Kačka Urbanová, naše současná nejlepší medicinbalistka. Ta byla před závodem dost nervózní, pokukovala po širokých ramenou a mohutných bicepsech protivnic, a jen si říkala – aspoň do toho desátého místa, a kdyby to bylo do pátého, to by byla medaile, to by byla krása.
Pak začala soutěž a Kačka s postupně uklidňovala, protože málokterá ze soupeřek se dostala za hranici 8 metrů. Kačka přitom na tréninku házela běžně za polovinu tělocvičny, to je přesně 9 metrů. Pak nastoupila na své tři hody, v klidu je odházela a s výkonem za 8,5 metru šla do finále jako druhá, mimochodem za onou Táboračkou, která vydržela ze Zuzkou Němcovou na výšce nejdéle. Když začalo finále, byl jsem v koridoru u dálky kluků a hladké padesátky dívek, a do tělocvičny jsem se vrátil zrovna když Kačka odcházela z kruhu a rozhodčí hlásil: 9,55 m. Stačil jeden pohled na Kaččin rozzářený obličej a bylo to jasné: Máme další zlato! Kačka to dokázala, přehodila všechny ty ramenaté a svalnaté soupeřky a Táboračku opět odsunula na druhé místo. Díky Kačko a gratulujeme k prvnímu velkému úspěchu!
Pak už jsem spěchal zpět do koridoru, kde se běželo finále A hladké padesátky dívek. Tam jsme měli opět Zuzku Němcovou, dnešní největší hvězdu. Osobní rekord má pod 8 vteřin, to je hodně dobrý výsledek, takže by mohla zazvonit ještě jedna medaile.
A zazvonila – Zuzka se držela celou trať největší konkurentky Pavly Krejčí z Čéčovky a rozhodlo se až v posledním metrech, kde Pavla ještě protáhla krok a Zuzku o několik setin vteřiny předstihla. Však Zuzka toho měla za dnešek dost – rozběh na 50 m, výška, finále dálky. Ovšem čas 8,06 s je vynikající, ostatní finalistky zůstaly daleko vzadu, a hlavně znamenal další stříbrnou medaili do dnešní úrody!
Pak už zbývaly jen šestistovky. Bohužel se neběželo venku, i když počasí k tomu lákalo, ale tři a půl „okruhu“ v koridoru. Zájemců o to pěkně se uhnat bylo tolik, že kluci i dívky běželi dva rozběhy, to znamená, že se muselo jít na čas.
IMG_9462V prvním rozběhu běžel Filip Stejskal a začal opravdu odvážně – šel do čela a dva okruhy se tam držel. Ale v posledním okruhu mu začaly docházet síly a postupně ho převálcovali chrti z Tábora, Strakonic a Větřní. Ale Filip si ve finiši hrábl až na dno pro poslední síly a dokázal udržet čtvrté místo. A protože druhý rozběh byl o dost pomalejší, to čtvrté místo a šestá medaile pro náš oddíl Filipovi zůstaly. Ve druhém rozběhu běžel Dan Gribbin a Matěj Maňásek. Dan se na rozdíl od Filipa držel vzadu a začal makat až v posledním okruhu, kdy se dokázal probojovat na páté a ve finiši na čtvrté místo v rozběhu, ale na medaili to tentokrát nestačilo. Matěj Maňásek zaplatil krutou nováčkovskou daň, protože se na začátku držel chrtů v čele, ale od poloviny už nemohl a poslední desítky metrů si odtrpěl. Ale to asi všichni běžci na delší tratě znají.
Mezi dívkami za nás startovaly Hana Tesařová, Eva Janošíková a Majda Ryjáčková; všechny ve druhém rozběhu. A tam to rozběhla moc pěkně Eva Janošíková, která se už od druhého okruhu dostala na čelo a ve finiši tento rozběh v pohodě vyhrála. Ale protože první rozběh byl o něco rychlejší, podle času byla Evička na pátém, a tedy medailovém místě. Takže tímto Filip čtvrtým a Evička pátým místem završili naši medailovou žeň:
4 zlaté: Zuzka za výšku a dálku, Kuba a Kačka za medicinbal
2 stříbrné: Ema za dálku a Zuzka za 50 m
1 čtvrté místo: Filip Stejskal
1 páté místo: Eva Janošíková
3 šestá místa: Tobiáš v medicinbalu a Lukáš Vacek v dálce a na 50 m př.

Ale dík patří všem, kteří se zúčastnili a závodili ze všech sil. Je to krásný začátek závodní sezóny na krajské úrovni a velmi věříme, že naše přípravka bude letos podobně úspěšně pokračovat i v soutěžích na venkovní dráze.
Tak ještě jednou: Děkujeme, přípravko!
Výsledky jsou zde
Výsledky našich závodníků jsou tady:

Jméno Ročník Disciplína Výkon Pořadí v rozběhu Celkové pořadí
Šašek Jakub 2004 medicinbal 9,90 1 1
Urbanová Kateřina 2004 medicinbal 9,55 1 1
Němcová Zuzana 2003 výška 127 1 1
Němcová Zuzana 2003 dálka 392 1 1
Němcová Zuzana 2003 50 m (finále) 8,02 2 2
Hrušková Ema 2003 dálka 392 2 2
Stejskal Filip 2003 600 m 2:16,80 4 4
Janošíková Eva 2005 600 m 2:24,58 5 5
Vacek Lukáš 2005 50 m př. (F) 9,84 3 6
Vacek Lukáš 2005 dálka 367 6 6
Němcová Zuzana 2003 50 m (rozb) 8,08 1 2
Vacek Lukáš 2005 50 m př.(rozb) 9,55 1 5
Dvořák Tobiáš 2004 medicinbal 7,48 6 6
Gribbin Dan 2003 50 m př. 9,90 2 10
Gribbin Daniel 2003 600 m 2:24,58 10 10
Stejskal Jan 2004 dálka 338 12 12
Žáková Kristýna 2004 medicinbal 7,34 12 12
Vacek Lukáš 2005 50 m 8,55 4 13
Žáková Kristýna 2004 50 m př. 10,24 3 13
Janišová Radka 2005 600 m 2:38,56 14 14
Kršíková Simona 2004 medicinbal 7,22 14 14
Stejskal Jan 2004 50 m př. 10,17 1 15
Gribbin Dan 2003 50 m 8,60 1 17
Sitterová Karolína 2003 50 m př. 10,64 2 17
Reichenauerová Adéla 2003 medicinbal 6,85 17 17
Hrušková Ema 2003 50 m př. 10,66 2 18
Stejskal Filip 2003 50 m př. 10,29 2 19
Maňásek Matěj 2005 medicinbal 4,49 19 19
Tesařová Hana 2004 600 m 2:47,00 19 19
Stejskal Filip 2003 dálka 313 20 20
Ryjáčková Magda 2005 600 m 2:49,48 20 20
Reichenauerová Adéla 2003 50 m př. 10,88 4 22
Dvořák Tobiáš 2004 dálka 302 23 23
Maňásek Matěj 2005 600 m 2:49,24 24 24
Sitterová Karolína 2003 medicinbal 5,61 25 25
Dvořák Tobiáš 2004 50 m 8,84 3 26
Hrušková Ema 2003 50 m 8,98 3 26
Urbanová Kateřina 2004 50 m 8,99 1 27
Janišová Radka 2005 medicinbal 5,12 27 27
Stejskal Jan 2004 50 m 9,00 1 29
Brunclík Jiří 2005 50 m př. 10,76 4 29
Junková Rozálie 2005 50 m př. 11,13 2 29
Žáková Kristýna 2004 50 m 9,15 2 33
Janišová Radka 2005 50 m př. 11,36 3 37
Janošíková Eva 2005 50 m př. 11,87 3 41
Ryjáčková Magda 2005 50 m př. 11,99 4 43
Brunclík Jiří 2005 50 m 10,08 4 44
Maňásek Matěj 2005 50 m 10,97 3 47
Reichenauerová Adéla 2003 50 m 9,74 4 52
Sitterová Karolína 2003 50 m 9,77 4 53
Junková Rozálie 2005 50 m 9,81 4 56
Tesařová Hana 2004 50 m 10,12 4 60
Ryjáčková Magda 2005 50 m 10,20 4 61
Kršíková Simona 2004 50 m 11,43 4 64
Tesařová Hana 2004 dálka 321 24 24

Komentáře

Napište komentář

Dnes je
Středa, 22. ledna 2020
Hledání
Zprávičky
Poslední zprávička
před 1 hodina, 30 minut
 
 • Pavel N : Zimní ODM,paradní slunečná,v TV přenosu i Eva,Vendy,Marie( 20),jen Vojtu jsem nezahlédl.
 • Host_2568 : k
 • Pavel N : Středa 22.1. trénink v atl.hale ZŠ ON, 16-18hod.Pak je i od 18.00 v SH Stromovka.
 • Frbu6@seznam.cz : Atlet roku v kategorii připravka a ml.žáci i celkové nodování i hodnocení velmi dobrá fraška!!!
 • Pavel N : V pondělí 20.1. trénink v atl.hale ZŠ ON, a je 16-18hod.V 18.15 Sportovka pak na schody a od 19:00 do koridoru vede Michal
 • Pavel : Výborné výkony zaznamenali v Praze T. Brcko, 3000 m - 10 :26, D. Pikl, 3000m - 10:26, V. Piklová, 3000 m - 11 :09, T. Buchal, 60 m - 7.61 a L. Baronová, koule- 10.46 m
 • Pavel N : Dnes bylo vyhlášení atleta JčKAS a v ml. žactvu zvítězil Marek Kuna, gratulujeme
 • Láďa Kučera : Pokud by někdo z žactva potřeboval půjčit tretry na sobotní závody, ať se ozve Dáše (tel. 604 237 989) do pátku nejpozději do 13:00 a ona je doveze do Prahy
 • Pavel : v pátek 16.1. si starší přípravka může zasportovat v atl. koridoru ŽŠ ON od 17 hod.
 • Pavel N : David Czepiec v Ostravě,60mpř 9.24,koule 9,48
 • Pavel N : V pondělí 13.1. trénink v atl.tunelu ZŠ ON, a je 16-18hod.V 18.15 Sportovka pak na schody a od 19:00 do koridoru vede eLBa.
 • Pavel N : Středa 8.1. trénink v atl.hale ZŠ ON, 16-18hod.Pak je i od 18.00 v SH Stromovka.
 • Pavel N : V pondělí 6.1. trénink v atl.tunelu ZŠ ON, a je 16-18hod.V 18.15 Sportovka pak na schody a od 19:00 do koridoru.
 • Žížala : Kia ora, pokud budu vše stíhat, stavím se moc ráda ve středu na tréninku, papa. Žíža
 • Pavel N : Přejeme všem krásné a poklidné Vánoce! A na Tři krále atletíme dále!
 • eLBa : " Hromadu dárků co srdce pohladí. Rodinu,přátele co nikdy nezradí. K bohatství krůček ke štěstí krok, nádherné Vánoce a celý nový rok 2020." Vám všem z celého srdce přeje + Lenka Baronová
 • Pavel N : Trénink v pátek 20.12.od 16hod.tělocvična ZŠ ON a pak od 17-19hod.atl.hal a ZŠ ON
 • Pavel N : Středa 18.12. trénink v atl.hale ZŠ ON, 16-18hod.Pak je i od 18.00 v SH Stromovka.
 • Pavel N : V pondělí 16.12. trénink v atl.hale ZŠ ON, 16-18hod.Následn ě od 18.30 v SH Stromovka.
 • Pavel N : V pondělí 9.12. trénink v atl.tunelu ZŠ ON, a je 16-18hod.Následn ě od 18.30 v SH Stromovka.
 • Pavel N : Kdo postrádá šedé boty Kalenji?Včera v ON.
 • Pavel N : Trénink v pátek 6.12.od 17 do 19hod.atl.hala ZŠ O. Nedbala
 • Pavel N : Trénink v pátek 29.11.od 16hod.tělocvična ZŠ ON a pak od 17-19hod.koridor ZŠ ON.
 • Host_1759 : Je dnes trénink?
 • Pavel N : Pozor v ON bude i přípravka,proto doporučuji Trénink Sportoví hala od 18:00 do koridoru.
 • Pavel N : Trénink 27.11.středa. atl.tunel ZŠ ON, sraz 15:55,trenink 16-18:00hod.
 • Pavel N : V pondělí 25.11. trénink sraz 15:55hod u atl.tunelu ZŠ ON, a je 16-18hod.
 • eLBa : Trénink v pátek 22.11.od 16hod.tělocvična ZŠ ON a pak od 17-19hod.koridor ZŠ ON.
 • Láďa S. ml : Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá s tou dopravou na MČR v přespolním běhu?
 • eLBa : Trénink 20.11.Sportovka od 18:00 do koridoru.
 • eLBa : Trénink 20.11.středa. Koridor ZŠ ON, sraz 15:55,trenink 16-18:00hod.
 • Pavel N : Rožnovskou laťku neděle 24.11. přihlášky do 10.30
 • Pavel N : dovolujeme si Vás pozvat na Rožnovskou laťku. přihlášky do 10.30 SK Meťák Bohuslava Váňová
 • Pavel N : Pozor!!! Trénink v pondělí 18.11. v koridoru Sportovní haly zrušen; volejbal s TV přenosem!!!
 • eLBa : Trénink v pondělí 18.11.v koridoru Sportovní haly sraz 18:15,schody 18:30.
+ -
Termínovka
Leden 2020
P Ú S Č P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC
Počet návštěvníků
 • 350192Celkem:
 • 3315Za měsíc:
 • 1294Za týden:
 • 91Včera:
 • 59Dnes:
 • 1Online:
Přihlášení