Loading images...
Stupně vítězů
Nejčtenější
Archív
Fotografie z našich akcí
IMG_2678IMG_2041IMG_3074IMG_6075
Jaké bude počasí
Počasí České Budějovice - Slunečno.cz
Náš oddíl podporují

Statutární město
České BudějoviceGIVT.CZ

_

Neděle 11. srpna 2013: Jako obvykle – odjezd, jízda a příjezd

IMG_2556Opět nastává ten krásný čas, kdy se scházíme v půl deváté před stadionem a chystáme se na cestu na tábor. Staří táborníci se mužně vítají pevnými stisky rukou a vzpomínají na minulé tábory, noví táborníci nejistě pokukují po celém tom rumraji a trochu se těší a trochu se bojí, maminky ustaraně naposled kontrolují výbavu na tábor a na cestu, tatínkové dávají poslední rady, no a my dospělí organizátoři to v podstatě všechno řídíme.
Letos máme rekordní účast, celkový počet táborníků ve vrcholových okamžicích dosáhne 35 kousků, a na tábor s námi teď, v půl desáté, odjíždí 27 malých a větších cyklistů. Nuže, máme zabaleno, naloženo, vše zkontrolováno, poslední rady uděleny, čísla účastníkům cesty přidělena – můžeme vyrazit.
Tentokrát jedem již od stadionu jinudy než kdykoli dříve – na ulici Rošického, přes křižovatku u kasáren a dále míříme na cyklostezku podél Vltavy. Jede se pěkně, počasí přeje a celkem pohoda až do kilometru 2,1, kdy se Adam Větrovský pokouší zaútočit na starý rekord Vládi Batysty z roku 2007. Adam neopatrně předjíždí a sráží se s inlinovým bruslařem a oba padají. Naštěstí se nikomu nic nestalo, pán se ani moc nezlobí a Adam se poučil, ale rekord zůstal nepřekonán, protože Vláďa Batysta tenkrát upadl již po 650 metrech od stadionu. Tak snad příště, Adame!
Měli jsme naplánovanou krásnou trasu z Hluboké na Munice, ale na radu Martina Panského jedeme raději kolem Zoo Ohrada, kde je opravdu menší provoz. Pokračujeme takřka opuštěnými silničkami na Zliv a na trasu se připojujeme až před Mydlovarami. Jede se pěkně, však taky projíždíme Jihočeskou pánví a ta je dost rovinatá. Také často zastavujeme a čekáme na menší cyklisty, a tak do Vodňan (35 km) dojíždíme až kolem čtvrt na dvě. Ale jsme v pohodě a to je hlavní.
2013-08-11 13.31.01Na náměstí doplňujeme palivo s pomocí zmrzlin a ledových tříští, ještě nakládáme Nelu Kadečkovou do auta, protože ona už na svém malém kolečku toho ujela až až, a vyrážíme ke kopci Hrad, který se výhružně tyčí západně od Vodňan. Projíždíme poslední výspou civilizace obcí Krášlovice a za ní už odbočujeme na polní cestu, která zlověstně míří někam nahoru a do neznáma. Cesta, jak se sluší na zlověstnou cestu do neznáma, se stává stále horší a stále více stoupá. Když už se zdá, že snad už nemůže stoupat více, tak se mění na vyjetou kolej na svahu tak prudkém, že i otrlí starší žáci s dorostenci slézají z hořkým pláčem z kola. To ani nemluvíme o mladším žactvu a přípravce. Ale nakonec se všichni vyšplháme na horskou loučku, kde cesta, jak se sluší na zlověstnou cestu do neznáma, končí. Chvíli s Martinem přemýšlíme, jak sdělit dětem, že jsme jeli špatně, a zůstat přitom naživu, ale Martin se vydává na průzkum a skutečně objevuje cestu lesem, která někam vede, zřejmě ještě do většího neznáma. Ale vydáváme se po ní, co nám taky zbývá, a po několika stovkách metrů nečekaně vyjíždíme na lesní asfaltku, juchú. Po ní je to už asi jeden kilometr k místu, kde jsou mezi stromy vidět stany našeho nového domova na příštích čtrnáct dnů. Je 14:30 a máme ujeto asi 45 km. A jsme tu!
2013-08-11 14.10.03Na táboře nás již čekají Kačka Součková s Píbou Velkým Homolkou, kteří chystají večeři, bratři Zítkové z Trhových Svinů, Nela Hrabětová, Kuba Folberger a jeho kamarád Petr Hájek, které přivezli rodiče.
Nejdřív uklízíme kola, pak stavíme děti na startovní čáru v bráně tábora a Dáša (certifikovaná startérka) odstartuje závod o nejlepší stany. Jako každý rok, během několika vteřin jsou stanoveny stany i jejich posádky k všeobecné spokojenosti.
Vybalujeme bagáž z aut a kár, zabydlujeme se, procházíme tábor, zjišťujeme, kde jsou umývárny: hmmmm – s teplou vodu a sprchou (když si vodu ohřejete v kotli a seženete někoho, kdo vám bude pumpovat) a dokonce s dvěma vanami, záchody mužské a ženské, kuchyně a jídelna a další důležité objekty. Pak se ještě chvilku poflakujeme, ale protože máme spoustu dětí, které jsou na táboře poprvé, rozjíždíme seznamovací hru. Sedáme na lavičku kolem ohniště a každý se představí a něco o sobě řekne. Další to po něm opakuje a řekne něco o sobě. Další to opakuje po prvním, po druhém a řekne něco o sobě. A tak dále, až k chudákovi Emě, která to musela opakovat asi po 30 lidech. Bylo to takto:
Láďa, co má doma dvě krávy, Kačka, která je tichá, Libor, co mu říkají Velký Píba, Martin, který přijel na kole, Lukáš, co má doma slepice, Filip má hnědé kolo, Kristýna má ráda volejbal, Kačka má ráda sporty, Radka má doma ovce, Nela má žluté tričko, Kačka má doma psa, Jana má červené boty, Zdenka má ráda kaktusy, Lukáš má doma 50 medailí, Adam má malou motorku, Lenku štípla vosa, Kuba má rád opice, Pavel údajně vlastní rádio Faktor, Nela má ráda papoušky, Zdenička má doma morče, Ráďa se bojí bouřky, Jana má doma rybičky, Vláďa obdivuje vesmír, Adéla má ráda koně, Adéla má ráda psy, Karolína má ráda atletiku (konečně někdo!), Ondra chodí na skauta, Kryštof chodí na floorbal, Kuba nemá rád pražskou MHD, Petr chodil na rugby, Dominik neví, co by o sobě řekl, Kube má rád kameny, Tomáš má hlad, Matěj má nůž Lukáše, Lucka bydlí s Terezou, Tereza bydlí s Luckou, Lukáš má nůž u Matěje, Eliška je dcerou Velkého Píby, Sára je dcerou údajně tiché Kačky, Veronika se nebojí bouřek, Kristýna má ráda déšť, Tereza si ráda čte a Ema je tady a teď na táboře. Takže už nás všechny znáte.
Pak byla večeře (jako vždy výborná – to už tu nebudu opakovat, to se rozumí samo sebou, že jídlo je tu vždy vynikající), po ní bylo dlouho očekávané vyhlášení družstev, stanovení povinností služby, určení dalších táborových předpisů včetně finančních: tedy jak lze plichtíky vydělávat a kterak jich lze také pozbýt.
Pak se ale najednou začalo jakoby smrákat, nebo co, a potom se rozhořel péčí Pavla Faktora oheň, ale kupodivu se kolem něj neshromaždují děti, ale dospělí. Děti se pomalu vytrácejí do stanů, do spacáků a padají do hlubin spánku o první noci na táboře …. tak dobrou noc, dětičky.
Jen starší žactvo ještě halasí od koupelny, kde, jak později zjišťujeme, se jim podařilo nahřát vodu v kotli tak, že se v ní nedá ani sprchovat ani koupat.
A pak už je úplná tma a nad táborem se tiše otáčí hvězdné nebe.
Další stránka

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Napište komentář

Dnes je
Středa, 21. srpna 2019
Hledání
Zprávičky
Poslední zprávička
před 1 den, 20 hodiny
 
 • Pavel N : Příští víkend budou pokračovat ligové soutěže. Muži VS a ženy Sokola a Čtyř Dvorů absolvují II. ligu B 24. srpna v Berouně, muži Sokola a ženy VS I. ligu A 25. srpna na Děkance. Zdroj: «odkaz»
 • Žížala : Dorazím zítra někdy v poledne, papa
 • eLBa : Připomínám se, že budu v pondělí a uterý 12.-13.8.na hříšti, vždy cca 9:00-19:00hod. dělat brigádu na stadionu. V rámci toho chci od 10-12:00hod. udělat trénink.Vše bude záležet na počasí a vaší přítomností. Děkuji za pomoc!!!
 • eLBa : V pátek 9.8.od 14:00-16:00 hod. budu pořádat trénink na stadionu. Příjďte si protáhnout své mladé kosti
 • Pavel : Dneska máme trénink v 17 hod. (rychlost) , tak kdo má chuť a čas tak si může přijít zatrénovat.
 • Žížala : Tak v 9.45
 • Žížala : Trochu po deváté dopoledne budu na stadionu.
 • Pavel Suchý : Kdyby se někdo dneska chtěl přidat tak máte trénink od 18:30 (rychlost).
 • eLBa : V termínu 12.a.13.8. vyhlašuji brigádu na hřišti. Je třeba vyplenit dráhu, natřít buňku, lavečky, zábradlí a pořezat-uklidit větve. A vše připravit na nový školní rok. Budu ráda za jakoukoliv pomoc. +L.
 • Žížala : No tak minimálně se stavím zítra dopoledne, to nemá pršet. Papa
 • Žížala : Zítra se stavím na stadionu. Čas ještě upřesním. Kdo chce, můžeme dát trénink společný. Žížala
 • eLBa : Tento týden se budou v čase 16-18 hod.cca pohybovat 6 lidiček a trénovat vrhy. Jsou zde a mají soustředění. Jen pro info. Díky.
 • Host_4966 : Malý dotaz, koukala jsem, že Verča nemá započítaný body za Pacov. Díky JT
 • eLBa : V pondělí 29.7.budu na hřišti od 14:00 hod.,kdo chce přijďte si zatrénovat.
 • Dáša : Zítra ve středu 24.7. budu od 16:30 hodin na hřišti, tak si můžete zatrénovat. Dáša
 • Pavel Suchý : Dneska 22.7. je možnost si přijít zatrénovat od 18 hod. a zítra 23.7. od 16 hod. Pavel
 • eLBa : Dnes 18.7.budu na hřišti od 13:30hod. Přijďte si za trénovat a protáhnout tak vaše svalstvo. +L.
 • Pavel Suchý : Dneska předvedli hezké výkony na VC Tábora D.Gribbin (2:10.92 SB) a T. Havelka (2:13.86).
 • eLBa : Ve středu 17.7.jede Lenka Novotná (724-177-565)na VC Tábora a má volná místa. Máte někdo zájem?!?! Pokud ano, tak ji kontaktujte. Díky +L.
 • eLBa : Ve středu 17.7.budu na stadionu od 14:00hod.Možnost k tréninku. Přijďte. +LenkaB.
 • Pavel N : Gribbin i Havelka vybraní na 800m VC Tábor,středa 17.7.2019 v 16.10
 • eLBa : V pondělí 15.7. od 16:00hod. budu na stadionu. Pro vás možnost tréninku s mojí maličkostí?!?!
 • Pavel N : Pacov jedete s Lenkou Baronovou sraz sobota 13.7.2019 v 12.00,ulice M. Horákové
 • Host_258 : Je dneska trénink?
 • Pavel N : Láďa Stejskal ml. 8.( 2.jun)KP na 10km 44:05.63
 • Host_1846 : Dobry den,bylo by možné ještě přihlásit Tinu do Pacova? Děkuji Stejskalová
 • Dáša : Ve čtvrtek 10.7. v 16:30 budu na stadionu. Kdo přijde potrénovat?
 • eLBa : V úterý 9.7.2019 v 17:00 hod.bude trénink na stadionu pod vedením Michala Rybáka. Prosím o potvrzení účasti. Děkuji +L.
 • Host : Je to tam! Zlato! #zermatt #europeanarhleti cs #barahavlickova
 • Pavel N : Upřesňuji odjezd liga Vlašim bus 20 atletů sobota 22.6.2019 7:30, V. Talicha, P u 4Dv
 • Host_258 : Bude zítra trénink?
 • Láďa Kučera : Připojuji se k blahopřání k narozeninám našemu Pavlovi, ať mu zdraví stále slouží
 • Dáša : Krásné narozeniny našemu Pavlovi, hodně zdravíčka a stále dostatek elánu se s námi zlobit:-).
 • Pavel N : V pondělí na školních závodech Zrna dálka 555, J. Pfeferle výška 155, oba chyběli v sobotu v mužích.
 • Pavel N : Výborná zpráva z ligy v Táboře, naše ženy druhé a po velkém souboji do závěrečných štafet zdolaly Sokol ČB.
+ -
Nejnovější komentáře
Termínovka
Srpen 2019
P Ú S Č P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Počet návštěvníků
 • 322364Celkem:
 • 1218Za měsíc:
 • 463Za týden:
 • 73Včera:
 • 5Dnes:
 • 0Online:
Přihlášení