Loading images...
Nejčtenější
Archív
Fotografie z našich akcí
img_4211IMG_5157IMG_0670IMG_0588
Jaké bude počasí
Počasí České Budějovice - Slunečno.cz
Náš oddíl podporují

Statutární město
České BudějoviceGIVT.CZ

_

Letní tábor Dálava

Vltava 2006

Sobota, 23. 8. 2003 – Den 8.

Den 8.

Jak se již stalo pravidlem na našich táborech, ten víkend uprostřed je věnován sjezdu nějaké řeky. Ohlédněme se zpět do dávné historie našich táborů a vzpomeňme, jaké řeky jsme jeli: 1997 Vltava, 1998 Lužnice, 1999 nic, 2000 horní tok Lužnice, 2001 dolní tok Lužnice, 2002 Otava, no a letos to vyšlo zase na Vltavu.

Naplánované to bylo pěkně: po budíčku a snídani (bez rozcvičky!) jsme vyrazili na kolech, jak také bývá dobrým pravidlem, k výše uvedené řece. Nebylo to moc daleko, asi 10 km do Kaplice po hlavní silnici, z Kaplice pak již po malých silničkách stále na západ a nakonec po cyklistických stezkách až k Vltavě, na místo zvané „U Fíka“, jinak nedaleko Zátoně.

Nebylo to samozřejmě až tak jednoduché, jak se tu píše, jela s námi spousta menších dětí, ale naštěstí pomáhalo dost rodičů (Urbanovi, Kaletovi, Lukáškovi,…) i trenérů, někteří z nich byli i dospělí.

Nuže, dospěli jsme k Vltavě, ale kemp Pískárna, kde jsme měli zajištěn oběd a uschování kol, byl o pár kilometrů dál po proudu a ještě na druhém břehu. Most nikde, ale pro zkušené terénní cyklisty a zvláště po zkušenostech z pondelí nebyl problém řeku přebrodit. I když je pravda, že tentokrát se ani ti nejodvážnější nepokoušeli projet brodem na kole.

Pak jsme už celkem svižně ujeli těch asi deset kilometrů, jen s jedním pádem Lucky Růžičkové, která se skulila do příkopu, naštěstí bez větších následků. V kempu jsme rychle spořádali oběd, mnozí z nás i oběd dětiček, které už nemohly, uložili jsme kola do jakéhosi obrovitého stanu u recepce a vydali se na autobus, jak bylo naplánováno. Sice jen menší děti, ti větší stále něco řešili nebo nestíhali nebo tak něco a pak za námi dojeli později. Autobus přijel skoro podle jízdního řádu a Petr Urban (otec) s připravenou peněženkou ohlásil řidiči: „28 dětí plus čtyři dospělí!“ Řidič jen tázavě zvedl obočí. Petr opakoval: „No říkám 28 dětí a k tomu čtyři dospělí, kruci!!!“ Řidič povídá: „Ještě jste mi neřekl, kam to bude“. Tak se vyjasnilo, že chceme do Rožmberka.

V Rožmberku u řeky už na nás čekali z půjčovny lodí. Ten Bohouš je opravdu génius, jak to dokázal zorganizovat. Měli jsme tam 4 rafty a 10 kánoí. Nebylo to úplně podle pravidla, že na vodu jako plavidla používáme pouze temelínské rafty, ale takto to bylo lepší, než kdybychom měli plavidla podle pravidla. Rafty jsme nafoukali a spustili na vodu a chystali se vyrazit, když tu se Bohouš vytasil s překvapením: vytáhl a nakrájel melouny. To bylo radosti! Na všechny dětičky se dostalo, no a my větší, na které už nezbylo, jsme tak museli vzít zavděk zase tím hnusným alkoholem.

Na rafty se naskládaly malé dětičky a dospělí jakožto řídící pracovníci a kanoe si rozebrali ti, co si mysleli, že na nich umějí jezdit. Nu, záhy se ukáže, čeká nás rožmberský jez.

Je třeba říci, že to všichni zvládli: ti na raftech i ti na kánoích. Nikdo se nevyklopil a tak jsem neměl příležitost udělat exkluzivní fotku posádky kánoe těsně před padnutím do běsnících vln Vltavy.

Jak je vidět na přiložených fotkách, cesta po řece probíhala až na menší rozmíšky v pohodě. Za Rožmberkem se Vltava pěkně kroutí v hlubokém údolí, celkem dobře teče a cesta rychle ubíhá. Kolem břehů stojí snad tisíce kamenných mužíčků, to jsou ty kameny naskládané na sebe do nejroztodivnějších tvarů. Zřejmě každá posádka kanoe, která tu projede, chce za sebou nechat nějakou památku, aspoň do příští velké vody. Ale některé stavby byly opravdu zajímavé.

K večeru jsme postupně dopluli na Pískárnu, vytahali lodě i rafty, oblékli se do večerních šatů a připravili tábořiště. Pěkný den sice sliboval i klidnou noc bez deště, ale pro jistotu jsme postavili náš tunel. A ejhle – dětičky se tam začaly houfně stěhovat. Člověk by přitom řekl, že si nenechají ujít možnost spát pod širákem. Kromě toho začali i starostliví rodiče stavět rodinné stany, takže pod širákem nakonec spali jen otrlí starší žáci a nás několik vedoucích (na které už v tunelu nezbylo místo).

Navozili jsme dříví, zapálili oheň, nachystali buřty a klacky na opékání, nakrájeli chleba a zahájili přípravu večeře- tedy každý sám pro sebe. Oheň si potichu praskal, buřty začínaly vonět, za námi stálo studené pivo, dětičky nezlobily – prostě pohoda. Nic nenasvědčovalo blížícímu se dramatu.

Pak se k nám přiblížily dvě postavy: byli to dva chasníci, které jsme viděli už na vodě, nyní již ve stavu, jak to říct, značně podroušeném. Vmísili se mezi nás, tak jsem se šel slušně zeptat, koho tu hledají. Povídali, že maminku.

„My u nás máme svoje maminky, ale vaši maminku jsme tu neviděli.“

„Aale ně-gde tady musí bejt. Jáji – škyt – zaolám. MA-MIN-KO! MA-MIN-KO!“

Ale maminka se neobjevila. Až o chvíli později vyšlo najevo, že nehledali ani tak maminku, ale chtěli by naše buřty a to pivo. Tak jsem jim oznámil, že sami máme málo a že jim nic nedáme. Chlapci se potáceli dál, tak jsem měl za to, že odcházejí, ale za chvilku jsem viděl Bohouše a Jardu, jak je, řekněme, „vyprovázejí“ z oblasti našeho ohniště k jejich stanu. Pořád to ještě byla sranda. Pak se ale ten vlasatější vzchopil k odporu a máchnul pěstičkou na Bohouše. Ale to opravdu neměl dělat – vzduchem se mihla Bohoušova pěst a chlapík se svalil na svůj stan a se stanem na zem.

Tím to mohlo skončit, i když pak ještě na nás pokřikoval nějaké oplzlosti, ale neskončilo. Asi za půl hodiny k nám vtrhla jeho parta a nějaký borec, stejně opilý jako ti dva předtím, mával pěstičkami a řval: „Na mýho bráchu si nikdo dovolovat nebude!“ Naštěstí v jejich partě zbylo několik soudných a střízlivějších lidí, kteří ho udrželi, ale i tak ještě padlo několik ran a Libor Kaleta raději zavolal policii.

Ukázalo se, že ten kluk praštěný Bohoušem šel žalovat své partě a napovídal jim, že jsme ho chudáka napadli, svolal trestnou výpravu a vydali se na nás. Ještě, že ho jeho kamarádi už znali jako opilce a tak úplně mu nevěřili. Nakonec ho odvedli, uložili do stanu a nám se omluvili. No, a tím to drama v podstatě skončilo, i když některé menší děti ještě chvíli potom strachy plakaly. Policie přijela, domluvila výtržníkům a odjela. My jsme dojedli buřty, dopili piva a šli spát. Opilci asi také usnuli, protože už byl klid, ale děvčata, která spala venku, si přesto vedle spacáku připravila pořádné hole.

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Napište komentář

Dnes je
Úterý, 28. ledna 2020
Hledání
Zprávičky
Poslední zprávička
před 3 dny, 13 hodiny
 
 • Pavel N : Připomínám bus do Prahy v 6.00 z Horákové
 • Pavel N : Trénink v pátek 24.1.od 16.00 tělocvična ZŠ ON a pak 17-19 atl.hala ZŠ ON,vede eLBa
 • Pavel N : Zimní ODM,paradní slunečná,v TV přenosu i Eva,Vendy,Marie( 20),jen Vojtu jsem nezahlédl.
 • Pavel N : Středa 22.1. trénink v atl.hale ZŠ ON, 16-18hod.Pak je i od 18.00 v SH Stromovka.
 • Frbu6@seznam.cz : Atlet roku v kategorii připravka a ml.žáci i celkové nodování i hodnocení velmi dobrá fraška!!!
 • Pavel N : V pondělí 20.1. trénink v atl.hale ZŠ ON, a je 16-18hod.V 18.15 Sportovka pak na schody a od 19:00 do koridoru vede Michal
 • Pavel : Výborné výkony zaznamenali v Praze T. Brcko, 3000 m - 10 :26, D. Pikl, 3000m - 10:26, V. Piklová, 3000 m - 11 :09, T. Buchal, 60 m - 7.61 a L. Baronová, koule- 10.46 m
 • Pavel N : Dnes bylo vyhlášení atleta JčKAS a v ml. žactvu zvítězil Marek Kuna, gratulujeme
 • Láďa Kučera : Pokud by někdo z žactva potřeboval půjčit tretry na sobotní závody, ať se ozve Dáše (tel. 604 237 989) do pátku nejpozději do 13:00 a ona je doveze do Prahy
 • Pavel : v pátek 16.1. si starší přípravka může zasportovat v atl. koridoru ŽŠ ON od 17 hod.
 • Pavel N : David Czepiec v Ostravě,60mpř 9.24,koule 9,48
 • Pavel N : V pondělí 13.1. trénink v atl.tunelu ZŠ ON, a je 16-18hod.V 18.15 Sportovka pak na schody a od 19:00 do koridoru vede eLBa.
 • Pavel N : Středa 8.1. trénink v atl.hale ZŠ ON, 16-18hod.Pak je i od 18.00 v SH Stromovka.
 • Pavel N : V pondělí 6.1. trénink v atl.tunelu ZŠ ON, a je 16-18hod.V 18.15 Sportovka pak na schody a od 19:00 do koridoru.
 • Žížala : Kia ora, pokud budu vše stíhat, stavím se moc ráda ve středu na tréninku, papa. Žíža
 • Pavel N : Přejeme všem krásné a poklidné Vánoce! A na Tři krále atletíme dále!
 • eLBa : " Hromadu dárků co srdce pohladí. Rodinu,přátele co nikdy nezradí. K bohatství krůček ke štěstí krok, nádherné Vánoce a celý nový rok 2020." Vám všem z celého srdce přeje + Lenka Baronová
 • Pavel N : Trénink v pátek 20.12.od 16hod.tělocvična ZŠ ON a pak od 17-19hod.atl.hal a ZŠ ON
 • Pavel N : Středa 18.12. trénink v atl.hale ZŠ ON, 16-18hod.Pak je i od 18.00 v SH Stromovka.
 • Pavel N : V pondělí 16.12. trénink v atl.hale ZŠ ON, 16-18hod.Následn ě od 18.30 v SH Stromovka.
 • Pavel N : V pondělí 9.12. trénink v atl.tunelu ZŠ ON, a je 16-18hod.Následn ě od 18.30 v SH Stromovka.
 • Pavel N : Kdo postrádá šedé boty Kalenji?Včera v ON.
 • Pavel N : Trénink v pátek 6.12.od 17 do 19hod.atl.hala ZŠ O. Nedbala
 • Pavel N : Trénink v pátek 29.11.od 16hod.tělocvična ZŠ ON a pak od 17-19hod.koridor ZŠ ON.
 • Host_1759 : Je dnes trénink?
 • Pavel N : Pozor v ON bude i přípravka,proto doporučuji Trénink Sportoví hala od 18:00 do koridoru.
 • Pavel N : Trénink 27.11.středa. atl.tunel ZŠ ON, sraz 15:55,trenink 16-18:00hod.
 • Pavel N : V pondělí 25.11. trénink sraz 15:55hod u atl.tunelu ZŠ ON, a je 16-18hod.
 • eLBa : Trénink v pátek 22.11.od 16hod.tělocvična ZŠ ON a pak od 17-19hod.koridor ZŠ ON.
 • Láďa S. ml : Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá s tou dopravou na MČR v přespolním běhu?
 • eLBa : Trénink 20.11.Sportovka od 18:00 do koridoru.
 • eLBa : Trénink 20.11.středa. Koridor ZŠ ON, sraz 15:55,trenink 16-18:00hod.
 • Pavel N : Rožnovskou laťku neděle 24.11. přihlášky do 10.30
 • Pavel N : dovolujeme si Vás pozvat na Rožnovskou laťku. přihlášky do 10.30 SK Meťák Bohuslava Váňová
 • Pavel N : Pozor!!! Trénink v pondělí 18.11. v koridoru Sportovní haly zrušen; volejbal s TV přenosem!!!
+ -
Nejnovější komentáře
Termínovka
Leden 2020
P Ú S Č P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC
Nejbližší akce
Počet návštěvníků
 • 351016Celkem:
 • 4139Za měsíc:
 • 974Za týden:
 • 138Včera:
 • 159Dnes:
 • 1Online:
Přihlášení