Loading images...
Nejčtenější
Archív
Fotografie z našich akcí
IMG_4751HnaÄ?ov 2002, Den 3.: Zapichuje Tereza, fotí­ Honzí­k.IMG_3432IMG_8953
Jaké bude počasí
Počasí České Budějovice - Slunečno.cz
Náš oddíl podporují

Statutární město
České BudějoviceGIVT.CZ

_

Konečně atletika, trička a tajemné stopy

Probudili jsme se do pošmourného rána po deštivé noci. Šli jsme na rozcvičku, což znamenalo, že asi nepojedeme na celodenní cyklovýlet. Ten byl sice na dnešek v programu plánován, ale při pohledu na oblohu a na dnešní předpověď jsme usoudili, že to nestojí za to riskovat promoklé cyklisty-táborníky bloudící kdesi daleko od tábora.

Došlo na náhradní program. Vhodně se nabízely atletické soutěže, které jsme nějak nestihli včera. Začali jsme oblíbeným táborovým skokem vysokým, který se trochu liší od soutěže na stadionu. Jako doskočiště sloužily staré žíněné matrace, jako laťka byla laminátová tyčka na rajčata mezi dvěma dřevěnými stojany typu Samodomo. Skákalo se bez rozběhu s odrazem z obou nohou.

Základní výšku jsme nastavili na 55 cm, aby to skočili i ti nejmenší. Soutěž se brzy pěkně rozjela a s narůstající výškou se do startovní listiny zapisovali starší závodníci. Byly to pěkné závody s vynikajícími výkony ve všech kategoriích.

V nejmladší kategorii 2010-2011 vyhrála Anička Kaštovská krásným skokem 60 cm a v kategorii 2008-2009 zvítězila Lucka Blažková neuvěřitelným skokem 80 cm. Přeskočila i výborného Borise Brcka.

V mladších žákyních vyhrála Tína Stejskalová s 90 cm před Žolíkem a Editou, která dala solidních 80 cm. Ale nejkrásnější výkony byly k vidění v kategorii mladších žáků; absolutně nejlepší výkon a třetí nejlepší v historii táborů předvedl Marek Kuna, který se postupně dostal od 70 cm až na famózních 120 cm. Při jeho skocích to vypadalo, jako že v první fázi letu popírá gravitaci a ve druhé fázi při přechodu laťky nemá kosti. Jeho pokusy sledoval celý tábor a nadšeně mu tleskal při dalším úspěšném překonání laťky. Druhý Teo Brcko zůstal daleko vzadu, vlastně dole, na 95 cm.

Ve starším žactvu vyhrál Tomáš Havelka se 115 cm a Bára s 95 cm.

Skoku vysokého se mimo soutěž zúčastnili i Velký Píba (95 cm) a Lanýž (100 cm).

Před obědem jsme stihli ještě závody v dlouhých sprintech, od hřiště k ohništi a zpět. Přípravka běžela jedno kolečko, nějakých 150 m. V nejmladších vyhrála Veronika Blažková před Aničkou, Jindrou a Kubou Duškem. Ve starší přípravce vyhrál Boris Brcko o krok před Luckou a třetím Ondrou Duškem, Vojtou, Andreou a Matyldou.

Mladší žáci běželi dvě kolečka, tedy nějakých 300 m. Podle očekávání vyhrál Marek Kuna před dotírajícím Teem, třetí byl Jirka Brunclík. V mladších žákyních bylo pořadí stejné jako ve výšce – Tína, Žolík a Edita; ve starších žácích vyhrál Tomáš před Honzou. Bára jako samotná ve starších žákyních taky vyhrála.

Po obědě jsem plánoval ještě takový malinký přespolní běh, ale už na něj nedošlo. Řízení programu se ujala Dáša a zahájila rovněž tradiční batikování táborových triček. Šněrování a barvení se odehrávalo převážně v jídelně, tak ani moc nevadilo, že se odpoledne spustil déšť.

Po svačině se začala rozbalovat jednobarevná a přebalovat vícebarevná trička a šňůra za stany se plnila sušícími se barevnými kreacemi.

Před večeří ale bylo nutné opět svolat vědecké týmy účastnící se sympozia na téma časoprostorových anomálií. Vedoucí projektu oznámil, že se kdesi v blízkosti našeho centra otevřela další chronodíra z daleké minulosti, kterou do našeho času zřejmě pronikl představitel tehdejší fauny, nejspíše velociraptor. Byl několikrát pozorován v bezprostředním okolí a bylo možné, že po sobě zanechal nějaké stopy. Vědecké týmy byly tedy vyslány, aby se pokusily nalézt tyto stopy a odlít je do sádry.

Několik typických stop velociraptora bylo skutečně nalezeno na cestě, jedna v ohništi a nejlepší stopy byly otištěny do písku a bláta kolem přehrady na Černé. Týmy provedly kvalifikované hodnocení stop a několik jich zalily rozmíchanou sádrou. Do uzavírky této zprávy se však nepodařilo získat kvalitní odlitek, nejspíše z důvodu nekvalitní sádry, která nějak nechtěla ztvrdnout. Na výsledky si tak musíme počkat do zítra.

Pak už se setmělo a bylo třeba připravit táborák, jeden z posledních. Vydal jsem poslední výplaty za umístění v dnešních soutěžích a za služby, týmy rovněž dostaly poslední granty na vědeckou činnost a pak už začala ta dlouho očekávaná, mnohokrát diskutovaná, nadějemi opředená burza.

A dnes byla mimořádně obsáhlá. Mezi lidem bylo enormní množství peněz, což slibovalo napínavé souboje při přihazování. A taky že ano! Myslím, že dnešní burza vstoupí do historie táborů jako jedna z největších. Byly běžné částky přes 40 pl a za částky pod 20 pl se prodávaly opravdu jen obyčejné věci. Křupky, maršmelouny nebo čokoláda se prodaly za více než 30 pl, dokonce i knížky šly za pěkné sumy. Velký zájem byl stále o mobily, šperky, hračky, různé klíčenky, bublifuky. Prakticky nebylo komodity, o kterou by nebyl žádný zájem, vždy výsledná cena mnohonásobně převyšovala vyvolávací cenu.

Během burzy se s námi rozloučil Jirka Vojta, které rodiče odváželi domů, ale ještě ho nechali si nakoupit na burze potřebné věci. Jsou to opravdu rozumní rodiče.

Vždyť burza, zvláště ta poslední, je vyvrcholením celého tábora, kdy táborník může zužitkovat vše, co dělal a za co dostal plichtíky. A tato burza to splnila dokonale. Vyprodali jsme plnou krabici věcí, krásných a užitečných, jak budete mít možnost brzy poznat. Skončili jsme deset minut před jedenáctou s úplně vyprodaným krámem, a přesto ještě některým táborníkům zbývaly desítky plichtíků.

Děti ani moc nebrblaly, když jme je posílali spát. Bylo vidět, že nejen za dnešek, ale za celý tábor už toho začínají mít dost. Tak jen spinkejte, drahouškové. Pořádně se vyspěte, budete to zítra potřebovat. Zítra totiž bude honba za pokladem. A to nebude žádná legrace.

Tak dobrou noc.

Napište komentář

Dnes je
Pátek, 19. dubna 2019
Hledání
Zprávičky
Poslední zprávička
před 2 dny, 1 hodina
 
 • Pavel N : Zítra je prázdninový trénink v 10.00 na stadionu, zejména tyče s Bohoušem.
 • Pavel N : MČR v půlmaratonu Alois Kuna 55. za 1:19.03,z Jč kraje byl 3.
 • Pavel N : Pozor, byl vyměněn zámek u bočního skladu (překy)! Nyní jeden klíč!
 • eLBa : Připomínám,že je možnost pátečního tréninku 12.4. ve Sportovní hale-v čase 16:30 až 18:00 hod.V rámci SKP-čka. Trénink vede Michal R.
 • Pavel N : Dnes v tisku;Baronová, Novák na VH ČAS za 4DV
 • Michal Rybák : LODM 2019 - co se bude ještě řešit: dresy/velikosti a kontakty na děti/rodiče pro další informace
 • Michal Rybák : LODM 2019 - repre akce JČ kraje: z našeho oddílu jsou nominováni Marek Kuna, Lukáš Vacek a Jan Stejskal; o víkendu 6.-7.4.2019 proběhne soustředění atletů v ČB; sraz pro děti je v sobotu 6.4.2019 u VŠ kolejí K2, v 9:00. Ukončení je pak předpokládáno v neděli 7.4.2019 v 15:30 u sportovní haly. Soustředění je včetně přespání všech atletů i vedoucích vč. místních, zajištěno je plné stravování a tréninkové bloky 2x v sobotu a v neděli + se budou řešit
 • Pavel N : Dnes je trénink od 16.15 na stadionu 4Dv. V pátek 5.4. po dohodě trénink od 16.00.
 • Pavel N : Své školy dobře reprezentovala i Kačka Ž,Barča B,Verča V,Eliška J i Marie B.A též David C.
 • Pavel N : Barbora Havlíčková nejlepším dívčím výkonem pomohla k vítězství Gy Vimperk v Junior maratonu
 • Pavel N : V pátek 29.3. po dohodě trénink není ani venku,ani v O.Nedbala !
 • Pavel N : Dnes je trénink od 16.15 na stadionu 4Dv.
 • Pavel N : Barbora Havlíčková je tváří IGY.Mysl je víc než fyzická kondice.
 • Pavel N : KP přespolní běh–Tábor – areal Komora, sobota 23.3..2019 autobusem v 8.00h, ulice M. Horákové, MHD č 1,4
 • Pavel N : Dnes je trénink od 17.30 v koridoru. Já nebudu u stadionu 4Dv.
 • Pavel N : V koridoru SH, pátek 22.3. již od 18.00 (KIN není).Předtím v O.Nedbala od 16.00vede Baronová
 • Pavel N : Počasí je vrtkávé a tak bude v koridoru SH, pondělí 18.3. od 18.15 .Předtím v Máj 2 od 16.10 .
 • Pavel N : Famózní sezonu OPA Cupu završila Bára Havlíčková vítězstvím v posledním individuálním závodě a raduje se tak i z celkového triumfu v seriálu a my s ní.
 • Pavel N : V koridoru SH, pátek 15.3. již od 18.30 (schody).Předtím v O.Nedbala od 16.00
 • Pavel N : Dnes je trénink od 17.30 v koridoru.Já budu v 17.05 u stadionu 4Dv.
 • Pavel N : V koridoru SH, pondělí i dnes 11.3. od 18.15 .Předtím v Máj 2 od 16.10 .
 • Pavel N : Pátek 8. března v O.Nedbala od 16.00 ,vede Michal a Majda.
 • Pavel N : Dnes je trénink od 17.30 v koridoru.Já budu v 17.05 u stadionu 4Dv.
 • Pavel N : Česká běžkyně na lyžích Barbora Havlíčková ovládla oba závody kontinentálního poháru OPA ve švýcarském Le Brassus
 • Pavel N : Naše nejmenší atletka má titul Miss sympatie VC SK Čečova «odkaz»
 • Pavel N : Pátek 1. března v O.Nedbala od 16.00 ,vede Baronová.
 • Jakobi : Dobrý den, na 2.3. by jsem chtěl přihlásit Magdalenu Jakobi. děkuji moc. Martin Jakobi
 • Pavel N : Lukáš Vacek byl vybrán na 60m, MČR ŽACTVA V OSTRAVĚ 2.3.2019 v 15.00
 • Pavel N : Ve středu 27.2.není trénink v koridoru,ale na 4Dv od 16.30 !!!
 • Pavel N : 24.2.2019 na MČR do Prahy štafetu 4x200m Odjezd v 10.30 ulice Horáková, MHD
 • Pavel N : Lucie Hendrychová i naše atletka 2x třetí na SP ve slalomu v Itálii,blahopřej eme.
 • Pavel N : V koridoru SH, pondělí 18. února od 18.15 .Předtím v Máj 2 od 16.10 ,vede Baronová.
 • Pavel N : V koridoru SH, pátek 15. února již od 18.30 (schody).Předtím v O.Nedbala od 16.00 ,vede Baronová.
+ -
Nejnovější komentáře
Termínovka
Duben 2019
P Ú S Č P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930EC
Nejbližší akce
Počet návštěvníků
 • 313835Celkem:
 • 1573Za měsíc:
 • 628Za týden:
 • 74Včera:
 • 44Dnes:
 • 0Online:
Přihlášení