Loading images...
Stupně vítězů
Nejlepší umístění našich závodníků v poslední době

Kateřina Žohová, 3. místo
19.01.2019, 60 m př.: 9,87 s
Daniel Gribbin, 3. místo
19.01.2019, 800 m: 2:14,02 min
Lenka Baronová, 1. místo
19.01.2019, koule 4kg: 11,24 m
David Czepiec, 2. místo
19.01.2019, 60 m př.: 9,65 s
Alena Kvasničková, 3. místo
19.01.2019, koule 3kg: 11,14 m
Kateřina Žohová, 3. místo
19.01.2019, koule 4kg: 10,39 m
David Czepiec, 3. místo
19.01.2019, dálka: 5,85 m
Eliška Jindrová, 2. místo
19.01.2019, 800 m: 3:09,73 min
Barbora Brcková, 2. místo
19.01.2019, 1500 m: 6:02,61 min
Natálie Ošmerová, 3. místo
19.01.2019, 1500 m: 7:28,72 min
Lukáš Vacek, 2. místo
09.12.2018, 60 m: 7,68 s
Martin Zrna, 1. místo
08.12.2018, 50 m: 6,59 s
Tomáš Buchal, 1. místo
08.12.2018, 50 m: 6,67 s
Tomáš Buchal, 1. místo
08.12.2018, 60 m: 7,80 s
Martin Zrna, 1. místo
08.12.2018, 60 m: 7,82 s
David Czepiec, 2. místo
08.12.2018, 50 m: 6,78 s
Matěj Pfeferle, 3. místo
08.12.2018, 50 m: 6,78 s
David Czepiec, 2. místo
08.12.2018, 60 m: 7,87 s
Lukáš Vacek, 1. místo
08.12.2018, 50 m: 6,83 s
Lukáš Vacek, 1. místo
08.12.2018, 60 m: 7,94 s
Nejčtenější
Archív
Fotografie z našich akcí
IMG_6059IMG_1866IMG_6422IMG_0085
Jaké bude počasí
Počasí České Budějovice - Slunečno.cz
Náš oddíl podporují

Statutární město
České BudějoviceGIVT.CZ

_

Nahoru a dolů

Dnes po budíčku nebyla rozcvička, protože jsme, přesně podle táborového programu, vyráželi na cyklovýlet. Jako obvykle jsme se rozdělili na dvě skupiny, pracovně nazvané Malé dětičky a Chrti. Jako obvykle startu předcházely pečlivé přípravy, kontrola kol, plnění lahví a balení svačin. A jako obvykle byly různé třenice o tom, kdo pojede s Dětičkami a kdo s Chrty. Ale sestavu skupin určila Dáša a proti tomu nebylo odvolání.

Pak jsme ještě chvíli čekali na rodiče Brckovy, kteří přivezli Borisovi kolo, nám pekáč s jablečným koláčem a navíc s námi jeli jako doprovod. Skupina chrtů tedy byla v sestavě já – Chrti a zezadu to jistili velký Teo Brcko a Lenka. Z tábora jsme vyrazili asi ve tři čtvrti na deset a …..

Tady mi ušetřil práci se zapisováním táborových zpráv Matěj Nejedlý, který za prozrazení chyby na dvouplichtíkovce sepsal zprávu z dnešního dne. Cituji:

Čtvrtek – 1. cyklovýlet

Dnes jsme se probrali do krásného rána, ani jsme si neuvědomovali, že je to pět dní, co jsme tu. O to větší jsme měli radost z toho, že je dnes cyklovýlet.

Malé dětičky čekal 20 km dlouhý okruh okolo tábora a chrty 50 km dlouhá cesta do Trhových Svinů a zpět. Asi ve tři čtvrtě na deset jsme vyrazili (popíšu trasu chrtů, jelikož nemůžu být všude :( ). vyjeli jsme a za pár minut ujeli to, co jsme vyjeli za půl hodiny.

Cesta rychle ubíhala z kopečka, ale kopečky rychle skončily a my začali střídavě stoupat (pomalu, ale táhle) a minutu, dvě klesat. Přes všechny Skaliny až do Soběnova, nohy jsem cítil jako když nám zbývaly dva nebo tři kilometry do tábora (v neděli).

Ale cesta nám rychle utekla a už jsme byli v Trhových Svinech, tam by asi půl hodiny rozchod na doplnění věcí, bez kterých se na táboře neobejdete. Starší kluci šli na kebab, někdo k „Čongům“a a někdo na zmrzlinu. Pak už jsme hodovali a doplňovali obsah nezdravých věcí v krvi :).

z Trhových Svinů jsme se vydali přímo k Láďovi na statek. Po všech těch krpálech jsme vyčerpaní, ale šťastní dorazili na statek.

Nevím,jak ostatní, ale já toho měl dost. Ovšem Láďův statek byl opravdu nádherný a bylo tam spousta zvířat. Začali jsme u prasat, Ferdu a Růženku jsme neustále zásobovali gumovými medvídky a marshmalowy. Ostatní prasata na tolik nepřišla, ale myslím, že byla spokojená.

Pokračovali jsme ke kozám a oslům, solíci se mazlili, ale kozy se svými mláďaty nám utíkaly, co to šlo. Zaslepeni osly jsme si nevšimli nových lam, které nás z dálky tiše pozorovaly. Ty se ale nenechaly pohladit.

Pak jsme pokračovali ke koním a hříbatům. Byli úžasní, jeden hřebeček si naši pozornost opravdu užíval.

Poté jsme se podívali na kravičky a celou dobu nás pozoroval krocan, který opravdu potřeboval pozornost. Po všech těch zvířátkách jsme na dvoře obědvali, rohlíky s paštikou nedělaly chutě jenom nám, ale i psům a kočkám, co na dvoře bydleli.

Nakonec jsem to nevydržel (ty jejich oči, co koukaly na můj rohlík) a poprosil jsem Léňu o ty nádobky od paštiky a dal je (po zeptání, jestli to můžou) vylízat psům.

A potom dlouhá cesta zpět….

Cestou jsme si ještě u jednoho rybníka smočili nohy a potom jsme šlapali krpály směrem k táboru. Tentokrát jsme měli opravdu štěstí (Láďova zkratka nám cestu opravdu zkrátila) a dojeli jsme do tábora okolo šesté.¨nevím, jak malé dětičky, ale my chrti jsme si to užili a dnes usínáme s tím, kde jsme všude byli, s dobrým pocitem, že jsme to ujeli, a s tím, co si na zítřejší burze vydražíme.

Tak to byla podrobná zpráva z naší výpravy a myslím, že Matěj nic důležitého neopomněl. Jen upřesním trasu: tábor – Děkanské a Velké Skaliny – Soběnov – Besednice – Ločenice – Něchov – Trhové Sviny – Svatá Trojice – Čížkrajice – po žluté značce do Kondrače – dále po žluté a pak po lesní cestě do Valtéřova – Benešov.

Z Benešova jsme jeli nevyzkoušenou, leč prý zaručenou zkratkou ke Kancléřskému rybníku. Ta odbočovala doprava ze silnice směrem na Kuří, vedla po celkem pěkné lesní cestě a hlavně stále klesala. Tak jsme po ní radostně jeli až jakémusi statku, kde cesta končila. Tedy nekončila úplně, vedla na pastvinu s elektrickým ohradníkem. Naštěstí tam nebyly krávy, ale byla tam ručka. Pokračovali jsme dále a našli lávku přes řeku, za ohradníkem bez ručky. I tuto překážku jsme překonali, přešli řeku a narazili na další pastvinu s ohradníkem a ručkou a krávami. Cesta k táboru vedla kolem těch krav, tak jsem slušně požádal, aby zůstaly ležet, že jenom projíždíme. Krávy pokývaly hlavami a jen sledovaly, jak na kolech projíždíme jejich pastvinou, podstatně rychleji než by odpovídalo únavě z výpravy, protože co kdyby, že. A poslední ručka na konci pastviny nás vyvedla přímo u lávky přes náhon u Dálavy, kde to už všechny děti znaly z orientačních závodů. Domů, do tábora to už byl jen kousek. Celkem to dnes dalo 46,3 km.

Výprava Malých dětiček podle slov Dáši také proběhla úspěšně, až na ty terény. Do vesnice Desky ještě jeli po silnici, ale do Jaroměře už po polních a lesních cestách, kde byly buď kameny nebo vysoká tráva. A to všechno do kopce.

Za Jaroměří pak nějak neplánovaně neodbočili a dojeli po dalších lesních a polních cestách až do Bukovska, odkud se už jelo pěkně až do Malont. Tam si dali pauzu „na doplnění nezdravých látek v krvi“ a potom přes Meziříčí a opět Desky dojeli zpět do tábora. Celkem ujeli 19,5 km.

Pak byla večeře. Řeklo by se – obyčejné špagety s omáčkou, ale tyhle vařila Kačka a bylo to tak dobré, že jsem chvíli marně čekal na děti, které už nemohou, abych to ponich dorazil, pak jsem viděl tu frontu na přidání, a radši jsem si pospíšil, aby na mne něco zbylo. Malý Ondra Brunclík si šel přidat dvakrát.

Ale to je celkem normální, takhle dobře nám tu Kačka vaří pořád.

Po večeři se malá Eliška-Dagmar, kterou přivezla Kačka, koupala v teplé vodě ve vaničce a řada dětí využila tu teplou vodu k rychlému přeprání částí oblečení. Přišel i Ondra Brunclík a se svojí nenapodobitelnou výslovností pravil: „Ponožky mi šmdí, du ši je vyplat“.

Před zapálením táboráku proběhla ještě krátká pracovní schůzka vědeckých týmů, účastnících se sympozia o časoprostorových anomáliích. Přednášející sdělil, že profesor Akunin z Harvardské univerzity provádí výpočty souřadnic možných časoprostorových tunelů, takzvaných chronoděr, a že není vyloučen jejich výskyt v našem okolí. Poté jednotlivé týmy dostaly granty na vědeckou činnost v částce 25 pl. Zítra prý budou možná k dispozici nové informace o těchto podivuhodných jevech našeho světa.

Jirka Dohnal, který přijel později, se ptal, o co jde, a Edita mu vysvětlila, že už byla jedna přednáška a promítal se film o „té divné rybě v tom kameni“. Některý vědecký kolega ji upozornil, že jde o trilobita, co ho má zobrazeného na táborovém tričku.

Pak už byl táborák a výplaty plichtíků za služby a cyklovýlety. Martin Baron pořád nenacvičil ty akordy, tak jsme si zase nezazpívali.

Pozdě večer ještě přijela maminka pro Jirku Vojtu, kterému nebylo dobře a měl dost vysokou teplotu. Přivezla nám perník a makovec a odvezla si Jirku domů na vyléčení. Do neděle ho slíbila vrátit, tak mu přejeme brzké uzdravení. Byla by škoda, kdyby nepřijel, pro nás i pro něj.

 

Jeden komentář

Napište komentář

Dnes je
Pondělí, 21. ledna 2019

Narozeniny má

 • Lenka Novotná
 • Ema Hrušková
 • Jan Šíla
Hledání
Zprávičky
Poslední zprávička
před 1 den, 13 hodiny
 
 • Pavel N : Včera výborné výkony.medaile a né šastný autobus z Prahy!
 • Pavel N : Dnes jedeme do Prahy v 6.30 na Strahov.
 • Pavel N : sobota 19.1.,autobus z Horákové odjezd 6:30
 • Pavel N : Dnes se neběží od stadionu,ale bude výklus přímo u SH,sraz 17.10.
 • Pavel N : Dnes jsem znovu jednal s nám.Holickým a koridor u ON letos bude!Je nutný nejen pro atlety,ale zejména pro školní výuku.
 • Petr Žoha : «odkaz»
 • Petr Žoha : Budete jednat s městem ohledně koridoru ve všesportovní hale?
 • Pavel N : Další fantastický závod Báry Havlíčkové! Nedělní klasiku s hromadným startem odtáhla od začátku až do konce, v závěru všem o parník ujela a připsala si druhé vítězství
 • Pavel N : Bára Havlíčková vybojovala v distančním závodě volnou technikou zlato,
 • Pavel N : Na OPA Cupu v Novém Městě
 • Pavel N : Dnes v Jč.listech sloupek o realizaci nového koridoru červený!
 • Pavel N : Pátek 4.ledna bude trénink jak od 16.00 v O.Nedbala,tak od 18.00 v koridoru SH. vede Lenka.
 • Ježíšek : Veselé Vánoce !
 • Pavel N : Barbora Havlíčková nedala soupeřkám šanci a dojela si pro vítězství i ve svém druhém závodě na OPA cupu na 10 kilometrů klasicky s hromadným startem
 • Pavel N : První závod a hned vítězství! Barbora Havlíčková nedala soupeřkám šanci a suverénně ovládla na OPA cupu v italské Isolacii závod na 5 kilometrů volně.
 • Pavel N : Zítra 21.12. trénink atletiky v O.Nedbala nebude!
 • Pavel N : David Czepiec v Ostravě;60m7.89/ 300m39.61/dálka 555.
 • Michal Rybák : 1) Štafety 4x 40m MIX/losované složení ze všech účastníků; 2) Skok daleký; 3) Vrh na “vzdálený cíl”; 4) Běh “s překážkou”
 • Michal Rybák : Doplnění disciplín sportovní části nedělního Čtyræku v koridoru:
 • Pavel N : Středa 12.12.2018 je od 17.30 trénink v koridoru SH.Běží se i od stadionu 4dv s Oliverem v 17.00,batohy veze Baronová.
 • Pavel N : Čtyřdvorský expres je první v republice.
 • Pavel N : Světlá česká lyžařská budoucnost? Zlatovláska v péči legend sní o úspěchu,o kom je to psáno?Je naše Barborka!
 • Pavel N : Středa 5.12.2018 je od 17.30 trénink v koridoru SH.Běží se i od stadionu 4dv s Oliverem v 17.00,batohy veze Baronová.
 • Michal Rybák : Gratuluji sedmičce závodníků za výkony v Praze 1.12.-padaly osobáky nebo výkony na jejich hranici - SUPER!
 • Pavel N : Středa 28.11.2018 trénink v koridoru SH.Běží se i od stadionu 4dv s Oliverem v 17.00,batohy vezu.Za každého počasí!
 • Pavel N : Dan Gribbin ve výběru Jč.kraje na 4x1000m ,předával 8.(výkon 3:17),rovněž dík.
 • Pavel N : Na MČR v krosu Eliška Jindrová doběhla 31. děkujeme.
 • Pavel N : Pondělí 19.11.2018 od 16:15 tělocvična ZŠ Máj II,od 18.15 je trénink i v koridoru SH.
 • Pavel N : Pátek 16.11.2018 od 16:00 tělocvična ZŠ O.Nedbala a od 19:00 je též koridor SH
 • Pavel N : Středa 14.11.2018 je od 17.30 trénink v koridoru SH.Běží se i od stadionu 4dv s Oliverem v 17.00,batohy veze Baronová.
 • Pavel N : Pátek 9.11.2018 od 19:00 je též koridor SH
 • Pavel N : Pátek 9.11.2018 od 16:00 tělocvična ZŠ O.Nedbala,vede Baronová,
 • Pavel N : Středa 7.11.2018 je od 17.30 trénink v koridoru SH.Pozor platí dohoda o běhu od stadionu 4dv s Oliverem v 17.00
 • Pavel N : Pondělí 5.11.2018 od 17.30jt trénink v koridoru SH.Pozor na šatny,je v souběhu s SK Čečova
 • Pavel N : Pondělí 5.11.2018 od 16:15 tělocvična ZŠ Máj II,od 17.30jt trénink v koridoru SH.
+ -
Termínovka
Leden 2019
P Ú S Č P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031EC
Nejbližší akce
Počet návštěvníků
 • 306641Celkem:
 • 1525Za měsíc:
 • 595Za týden:
 • 79Včera:
 • 72Dnes:
 • 0Online:
Přihlášení